Skoda Scala - Skoda ma już następcę Rapida. Znamy pierwsze szczegóły

Już w przyszłym roku Skoda Scala zastąpi obecnie sprzedawany model Rapid. Oficjalna prezentacja miejskiego samochodu odbędzie się na początku grudnia w Tel Avivie, ale już teraz poznaliśmy pierwsze szczegóły techniczne.

Skoda konsekwentnie realizuje swój plan. Trzy najpopularniejsze modele, czyli Fabia, Octavia i Rapid będą stale rozwijane. Jednak zamiast tego ostatniego pojawi się na rynku zupełnie nowy model – Scala, który zapowiada mocne zmiany w segmencie A u czeskiego producenta. Kilka miesięcy temu szef Skody, Bernhard Maier, zapowiedział nowy rozdział w klasie kompaktowych samochodów. Dodał, że trzy lata intensywnych badań i 2 mln km testowych sprawią, że na rynku pojawi się samochód, który będzie wyznaczać nowe standardy w zakresie designu i technologii.

Skoda Scala ma 4362 m długości, 1793 m szerokości i 1471 m wysokości. Do tego długi rozstaw osi wynoszący 2649 mm sprawi, że w kabinie będzie sporo miejsca, a samochód będzie miał dobre właściwości jezdne. Oprócz tego do dyspozycji klientów oddano pokaźny bagażnik o rozmiarze 467 litrów.

Skoda Scala (prototyp)Skoda Scala (prototyp) fot. Skoda

W kabinie samochodu pojawi się nowy ekran dotykowy o przekątnej 9,2 cala, a analogowa deska rozdzielcza zostanie zastąpiona przez opcjonalny, wirtualny kokpit z możliwością personalizowania ustawień.

Na pokładzie pojawią się też nowe technologie z zakresu łączności i bezpieczeństwa, znane dotychczas z samochodów z segmentu premium: systemy wspomagające parkowanie, zmianę pasa ruchu i monitorujące odległość od poprzedzającego pojazdu, takie jak: Park AssistFront Assist, Lane Assist, Crew Protect Assist czy Lange Changing Assist – to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań.

Skoda Scala zadebiutuje już 6 grudnia podczas oficjalnego odsłonięcia w Tel Awiwie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.