Jajo Faberge od Rolls-Royce. Jedyne takie na świecie

Rolls-Royce nawiązał współpracę z legendarnym producentem biżuterii - firmą Faberge, w wyniku czego powstanie specjalna edycja sławnego jaja. Tym razem będzie inspirowane figurką Spirit of Ecstasy.

Firma Faberge zyskała sławę, po tym jak stworzyła 50 jajek wielkanocnych na zlecenie carskiej rodziny w latach 1885-1916. Były wykonywane z najdroższych materiałów – były zdobione złotem, srebrem, kamieniami szlachetnymi, kością słoniową, masą perłową oraz emalią. W środku jajka zazwyczaj kryła się niespodzianka, która do momentu otworzenia była objęta ścisłą tajemnicą.

Jajo stworzone na zamówienie Rolls-Royce`a ma 16 cm wysokości i waży około 400 gram. Tym razem jest ono dość minimalistyczne, a w jego wnętrzu kryje się figurka Spirit of Ecstasy, chroniona w „klatce” wykonanej z różowego złota. Po naciśnięciu ukrytej dźwigni jajo otwiera się, ujawniając figurkę ozdobioną ametystem i diamentami. Całość stoi na cokole wykonanym z 18-karatowego, białego złota pokrytego fioletową emalią.

 Producent brytyjskich samochodów ogłosił, że jajo Faberge będzie można oglądać w Londynie podczas Bożego Narodzenia. Później jajo trafi do jednego z kolekcjonerów, który przy okazji jest wielkim fanem marki Rolls-Royce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA