Orlen Drive - to pierwsza taka stacja w Polsce. Zatankujesz i zrobisz zakupy bez wysiadania

Koncern Orlen jest pierwszą firmą na rynku paliwowym w Polsce i w Europie, która wprowadza obsługę drive through. Z usług takiej stacji można już korzystać od kilku dni.

PKN Orlen poinformował w komunikacie, że nowe przedsięwzięcie jest unikatowe na skalę europejską i odpowiada oczekiwaniom klientów w zakresie szybkiej i sprawnej obsługi. Jakiś czas temu firma zleciła badania Kantar TNS, żeby poznać preferencje klientów.

Z badań wynika, że ten rodzaj usługi identyfikuje 100 proc. kierowców. Z kolei aż 8 na 10 respondentów uznało, że koncept drive through pasuje lepiej do marki Orlen, w porównaniu z innymi firmami mającymi stacje paliw na polskim rynku. Natomiast 85 proc. badanych zadeklarowało skorzystanie z tego rozwiązania, gdyby pojawiło się w ofercie stacji paliw. Z badania wynika również, że kierowcy mając do wyboru opcję drive through lub klasyczną formę obsługi, nieco częściej zdecydowaliby się właśnie na ten pierwszy wariant.– informuje komunikat prasowy Orlenu.

Pierwsza stacja w formacie obsługi drive through  powstała na MOP Michałowice przy drodze ekspresowej S8, w ok. 50 km od Wrocławia. Klienci, którzy korzystają ze stacji mają do dyspozycji dwie linie, które umożliwiają zakup produktów gastronomicznych i tankowanie samochodu bez konieczności wysiadania z niego.

Na jednej będzie można zamawiać tylko produkty gastronomiczne, żeby nie tamować ruchu i podzielić klientów stacji na takich, którzy przyjechali zatankować oraz takich, którzy chcieli kupić wyłącznie coś do jedzenia i picia. Pozostali klienci będą mogli skorzystać z kiosku samoobsługowego na stacji, co powinno zwiększyć komfort zakupów i skrócić czas obsługi.

Więcej o: