Koniec z obowiązkowym doszkalaniem kierowców. ODTJ upadną?

Odpowiednie resorty pracują nad pakietem deregulacyjnym dla kierowców, który ma ułatwić życie. Oprócz likwidacji kart pojazdów oraz przypisanych tablic rejestracyjnych do pojazdu zaproponowano kolejną zmianę - likwidację obowiązkowych szkoleń dla kierowców.

Pomysłodawcy zmian chcą zrezygnować z kursów dla młodych kierowców, ale wśród ekspertów ten pomysł budzi spore kontrowersje. Pierwotne zmiany zakładały, że szkolenia będą dotyczyć wszystkich kierowców, którzy po otrzymaniu uprawnień do jazdy rozpoczną okres próbny. Młody kierowca musiałby przestrzegać narzuconych ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym i poza nim.

Nowy pomysł ministerstwa zakłada odstąpienie od dotychczasowych szkoleń dla wszystkich na rzecz osób, które w okresie próbnym popełniły na drogach dwa wykroczenia. Na tych zmianach najbardziej ucierpią Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy, które spodziewały się tysięcy klientów a tymczasem pozostanie ich tylko garstka.

Ministerstwo Cyfryzacji i Infrastruktury planuje wprowadzić zmiany etapami, zaczynając od 2019 roku, ponieważ niektóre zmiany wymagają modyfikacji w obowiązującym prawie.

źródło: se.pl

Na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. Dlaczego? Między innymi dlatego, że nie potrafimy jeździć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.