Skoda Fabia Scoutline - wygląda jak terenówka, ale nią nie jest

Coraz więcej producentów wprowadza do oferty samochody, które wyglądają jak typowa terenówka, ale zupełnie nie nadają się do jazdy poza utwardzoną nawierzchnią. Do tego kanonu dołącza Skoda z najnowszym wariantem Fabii Combi - Scoutline.

Skoda Fabia Scoutline wyróżnia się od standardowej wersji elementami pomalowanymi czarnym, matowym lakierem. Chodzi o przednie i tylne zderzaki, boczne progi i nadkola, a także obudowy lusterek i relingi dachowe. Te dodatki sprawiają, że samochód wygląda jakby był przeznaczony do jazdy w terenie, ale jego możliwości w tym zakresie będą ograniczone, choćby z powodu napędu dostępnego tylko na przednią oś.

Skodę Fabie Combi Scoutline będzie dostępna w pełnej gamie kolorystycznej Fabii. Na liście opcji znajdziemy m.in: oświetlenie zewnętrzne w technologii LED oraz pakiet systemów wspomagania kierowcy (m.in. utrzymywania pasa ruchu, wykrywania pojazdów znajdujących się w martwym polu czy nadjeżdżających z boków przy cofaniu).

Skoda Fabia ScoutlineSkoda Fabia Scoutline fot. Skoda

Pod maską znajdziemy te same silniki, co w zwykłej wersji. Ofertę otwierają 3-cylindrowe silniki MPI i TSI o pojemności litra. Dwa najmocniejsze silniki w gamie (95 i 110 KM) są wyposażone w filtr cząstek stałych.

Skoda Fabia Combi Scoutline to tylko wersja stylizacyjna - podobny zabieg zastosowano w przypadku innych modeli czeskiego producenta, jak np. Rapid Spaceback. W poszukiwaniu Skody, która podoła w terenie należy skłonić się raczej ku takim modelom jak Octavia, Karoq czy Kodiaq.

Na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. Dlaczego? Między innymi dlatego, że nie potrafimy jeździć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.