Hennessey Jeep Grand Cherokee Trackhawk - oto najszybszy SUV świata.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk już w seryjnej wersji budzi respekt. Po tym jak trafił na warsztat ekipy Hennessey zyskał potężny zastrzyk mocy. Znamy wszystkie szczegóły projektu.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk skrywa pod maską doładowany silnik 6.2 V8 o mocy 716 KM. Potężna jednostka generuje maksymalny moment obrotowy o wartości 873 Nm. Dzięki temu całkiem spory SUV rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy. Prędkość maksymalna tej maszyny to 289 km/h.

Jednak są klienci, którzy nie zadowolą się takimi parametrami, mimo że samochód bez trudu pokona najmocniejszą odmianę Porsche Cayenne Turbo. To właśnie z myślą o nich ekipa z Hennessey przygotowała Trackhawka, który dosłownie kipi mocą.

Firma tuningowa podaje, że silnik dysponuje mocą 1216 KM i momentem obrotowym o wartości 1354 Nm. Pod warunkiem, że do baku zatankujemy 109-oktanowe paliwo. Takie parametry udało się osiągnąć dzięki potężnej sprężarce mechanicznej o pojemności 4,5-litra. Przy okazji zainstalowano w nim zupełnie nowy osprzęt: nowe głowice cylindrów, wałek rozrządu, a także zmodernizowany korpus przepustnicy oraz układ dolotowy o wysokim przepływie. Do tego dołożono zupełnie nowy układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej.

Hennessey Jeep Grand Cherokee TrackhawkHennessey Jeep Grand Cherokee Trackhawk fot. Hennessey

Dzięki takim parametrom Grand Cherokee rozpędza się do "setki" w czasie 2,3 sekundy a prędkość maksymalna to 321 km/h. Pokonanie dystansu o długości ćwierci mili zajmuje mu 9,6 sekundy. W tym czasie rozpędza się do 233 km/h.

Ceny specjalnej wersji startują od 179 tys. dolarów. Hennessey zamierza zbudować tylko 24 egzemplarze mocarnego Grand Cherokee.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.