Władimir Putin prowadzi luksusowego SUV-a na torze F1

Prezydent Rosji pojawił się ostatnio na torze Formuły 1 w Soczi, gdzie za kierownicą modelu Aurus Senat przewiózł egipskiego przywódcę.

Luksusowa limuzyna z Władimirem Putinem za kierownicą pojawiła się kilka dni temu na Autodromie Soczi, gdzie od kilku sezonów odbywają się wyścigi Formuły 1. Tegoroczne wydarzenie miało miejsce zaledwie kilka tygodni temu.

Zwykle głowa Rosji zasiada na tylnym fotelu limuzyny, ale tym razem to Władimir Putin przejął stery. Tuż obok zasiadł prezydent Egiptu - Abdel Fattah el-Sisi. Samochód, którym poruszali się po torze to w pełni opancerzona limuzyna Aurus Senat, nazywana „rosyjskim Rolls-Roycem”. Po próbnym okrążeniu na torze przywódcy przyglądali się innemu modelowi w obecności dyrektora generalnego Państwowego Centrum Naukowego NAMI – tym razem był to pancerny minivan Aurus Arsenal.

Modele rosyjskiej marki Aurus nawiązują do zabytków znajdujących się na moskiewskim Kremlu. Wszystkie pojazdy będą wykorzystywane głównie w celach rządowych. Prototyp modelu Commandant X zadebiutuje pod koniec tego roku. Samochód ma być odpowiedzią na takie modele jak Bentley Bentayga czy Rolls-Royce Cullinan.

Źródło i zdjęcia: motor1.com

Więcej o: