Elon Musk rozkręca zupełnie nowy biznes. Nadchodzi "Teslaquilla"

Kontrowersyjny biznesmen będzie musiał zrezygnować z funkcji prezesa Tesli, ale w międzyczasie znalazł sobie nowe zajęcie. Elon Musk postanowił wejść w branżę alkoholową.

Kilka dni temu Elon Musk złożył wniosek do urzędu patentowego o zarejestrowanie znaku towarowego „Teslaquilla”, opisując produkt jako destylowany trunek z agawy lub agawy niebieskiej. Oprócz tego zajmował się także procedurami związanymi z uzyskiwaniem pozwoleń na produkcję alkoholu.

Oczywiście Musk pochwalił się tym na Twitterze umieszczając zdjęcie butelki wraz z etykietą. Dodał, że „Teslaquilla” będzie wkrótce dostępna. Nazwa trunku kolejny raz pojawia się w mediach – pierwszy raz użyto jej w ramach żartu primaaprilisowego, kiedy Musk na Twitterze napisał, że Tesla bankrutuje. Biznesmen wrzucił do sieci komunikat, że został znaleziony w Modelu 3 otoczony butelkami Teslaquilli, a na twarzy miał wciąż widoczne ślady po łzach. Po tym żarcie akcje Tesli spadły.

W sierpniu kontrowersyjny biznesmen pisał o przejęciu firmy w prywatne ręce, ale wycofał się z tego po paru tygodniach. Po umieszczeniu takiego wpisu akcje spółki mocno wzrosły, ale sprawą zainteresowała się Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych (SEC), która wszczęła śledztwo w tej sprawie. Początkowo Musk nie zamierzał ulegać, ale ostatecznie musiał się ugiąć – zawarł ugodę, na mocy której on sam i spółka Tesla muszą zapłacić po 20 mln dolarów grzywny, a Musk zrezygnuje z funkcji prezesa Tesli na okres trzech lat, ale może w tym czasie piastować funkcję dyrektora generalnego.

Więcej o:
Komentarze (35)
Nowy biznes Elona Muska
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 14 razy 10

  sńks
  Firma TONIE to trzeba zmieniać biznes. Typowe.

 • jack_flash

  Oceniono 10 razy 8

  Czy zapisy juz sa?

 • Gość: Fotomontaż

  Oceniono 14 razy 4

  Nadal jest dyrektorem wykonawczym, czyli zajmuje się w Tesli tym, czym przed odejściem z funkcji prezesa. Zresztą, to i tak tylko na 3 lata. Taka kara pic na wodę, bo wiadomo, że tylko on może udźwignąć Teslę.

 • minkat

  Oceniono 5 razy 3

  Clooney sprzedal swoja marke teqili za kupe kasy, Musk pewnie tez ma nadzieje, ale jemu nie raczej nie wyjdzie. Nie ma geniuszu bez szalenstwa, a on ostatnio daje dowody przynajmniej problemow z ego. Nawet Jobs nie pozwalal sobie na takie wypowiedzi jak Musk.

 • twzelnik

  Oceniono 5 razy 1

  Geniusz! Po prostu geniusz!
  Czego się nie dotknie, robi to wprost genialnie!

 • stan97

  Oceniono 2 razy 0

  tres commas???

 • Gość: Gość

  Oceniono 4 razy -2

  Kilka anegdot. Tusk pewnie to robi ponieważ następna generacja Tesli będzie na to jeździć. Ewentualnie wyśle partie tego towaru w kosmos i ufoludy będą pełzać na uszach. Może też tak być że w bagażniku każdej nowej Tesli będzie kilka skrzynek tego trunku gratis. Najwidoczniej podłączenie mózgu do sztucznej inteligencji robi z fantasty realistę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX