Skoda Kodiaq GT - pierwszy w historii Skody SUV w stylu coupe

Po serii zdjęć szpiegowskich i oficjalnych zapowiedzi, Skoda w końcu ujawniła swoje najnowsze dzieło. Model Kodiaq GT zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Guangzhou.

Skoda przedstawia ten samochód jako pierwszego SUV-a o nadwoziu coupe, a tym samym czwartego SUV-a w ofercie czeskiej marki. Chiny będą jedynym krajem, gdzie pojawi się pełna gama samochodów sportowo-rekreacyjnych - Kamiq, Karoq, Kodiaq i Kodiaq GT. Najnowszy projekt będzie flagowcem w ofercie Skody na chińskim rynku, największym pod względem sprzedaży.

Skoda Kodiaq GTSkoda Kodiaq GT Fot. Skoda

Model oznaczony jako GT bazuje na standardowej wersji modelu Kodiaq, sprzedawanej w Europie i na pozostałych rynkach. Jednak linia nadwozia i tył różnią się od protoplasty. Kodiaq GT ma bardzo dynamiczny wygląd, a masywny tył z dwoma końcówkami wydechu nadają mu charakteru.

Nadwozie o długości 4,63 metra zgodnie z obietnicami producenta skrywa pojemne i komfortowe wnętrze, ale nie ujawniono jeszcze pierwszych zdjęć kabiny. Skoda zapewnia, że pojawią się w nim materiały wysokiej jakości, a na wyposażeniu standardowym znajdziemy cyfrową deskę rozdzielczą oraz urządzenie multimedialne z łącznością wi-fi i obsługą MirrorLink, Apple CarPlay oraz Baidu Carlife.

Skoda Kodiaq GTSkoda Kodiaq GT Fot. Skoda

Pod maskę trafi silnik 2.o TSI o mocy 186 lub 220 KM. Mocniejsza wersja będzie oferowana z napędem na cztery koła i skrzynią DSG, słabszy silnik będzie dostępny wyłączenie z napędem na przednią oś. Na pokładzie samochodu nie zabraknie nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, takich jak Front Assist, Adaptive Cruise Control (ACC) z systemem stop-go czy Blind Spot Detect.

Samochód zadebiutuje oficjalnie pod koniec listopada podczas salonu motoryzacyjnego w Guangzhou.

Więcej o: