Kolejny SUV Alfy Romeo w drodze

Alfa Romeo szuka sposobów na zwiększenie udziału w rynku. Dlatego inżynierowie pracują nad kolejnym, dużym SUV-em. W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje nowego modelu, a w kuluarach mówi się już o szczegółach.

Prawdopodobnie nowa Alfa Romeo otrzyma nazwę Castello, co oznacza po włosku "zamek", ale w tym przypadku kontekst jest zupełnie inny. Podobnie jak w przypadku modelu Stelvio chodzi o przełęcz górską - Passo di Castello. Przy okazji nasuwa się jeszcze jedno skojarzenie - Castello Sforzesco to budynek znajdujący się w Mediolanie, czyli mieście-siedzibie włoskiej marki.

Alfa Romeo Castello powstanie na płycie podłogowej Giorgio, którą wykorzystano do budowy modeli Stelvio i Giulia. Auto o długości 4,9 metra będzie pozycjonowane powyżej Stelvio. W kabinie zmieści się pięciu lub siedmiu pasażerów, a pod maskę trafią silniki benzynowe, hybrydowe i hybrydowe typu plug-in. Niewykluczone, że gama zostanie uzupełniona jeszcze o wersję Quadrifoglio z silnikiem V6 o pojemności 2,9-litra.

Nowy model ma pomóc w ekspansji włoskiej marki na rynku amerykańskim i chińskim, ale nie zabraknie go również na Starym Kontynencie. Flagowa Alfa Romeo trafi na rynek pod koniec 2019 lub na początku 2020 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.