Tak wygląda nowy Volkswagen Passat. Ale nie będzie dostępny w Europie

Na horyzoncie pojawił się właśnie nowy Volkswagen Passat. Mamy jednak złą wiadomość - samochód będzie dostępny wyłącznie dla klientów na rynku chińskim i być może amerykańskim. Co z Europą?

Większość producentów z mniejszym lub większym skutkiem ujednolica gamę modelową na wszystkich rynkach. Volkswagen postanowił pójść własną drogą i przedstawił właśnie kolejne wcielenie Passata, który będzie dostępny wyłącznie dla klientów w Azji. To dlatego, że model sprzedawany na tamtym rynku jest już trochę starszy niż europejska wersja, która weszła do produkcji 3 lata później.

Nowy Volkswagen Passat dla ChinNowy Volkswagen Passat dla Chin Fot. Volkswagen

Nowy model z oznaczeniem kodowym NMS (New Midsize Sedan) dopiero teraz będzie wykorzystywać płytę podłogową MQB. Wygląd nadwozia jest mieszanką Arteona i Touarega. Na tylnej klapie można zobaczyć oznaczenie TSI 380 - pod maską pracuje dobrze znany w Europie silnik 2.0 TSI o mocy 268 KM. Z jednostką połączono 8-biegową skrzynię automatyczną przekazującą napęd na wszystkie koła. Azjatycki Passat jest trochę większy od europejskiego odpowiednika. Dzięki temu na tylnej kanapie jest trochę więcej miejsca - na tamtejszym rynku to jeden z kluczowych parametrów.

Samochód trafi na początek do Chin, ale być może jeszcze w tym roku zadebiutuje na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles lub na początku przyszłego roku w Detroit.

Więcej o: