Chevrolet Lacetti 1.8 Kombi

Od września do sedana i hatchbacka Lacetti - następcy Daewoo Lanosa pod nową, amerykańską marką - dołączy wersja kombi.

Mimo że wszystkie modele Lacetti skonstruowano na płycie podłogowej J200 zaprojektowanej z myślą o europejskich klientach, ich nadwozia powstały w różnych studiach designerskich - sedan i hatchback we włoskich Pininfarina i Italdesign (Giugiaro), kombi zaś w koreańskim GM DAT w Bupyong.

Sylwetka nowej odmiany Lacetti nie straciła na atrakcyjności. Może się podobać karoseria z tylnymi lampami zespolonymi w układzie pionowym zachowująca charakterystyczne elementy znane z poprzednich wersji, m.in. duże reflektory w kształcie migdałów i chromowaną kratkę wlotu powietrza. Urody dodają aluminiowe relingi dachowe oferowane w standardzie.

Lacetti Kombi napędzają dwa benzynowe silniki - 1.6 (109 KM) i 1.8 (122 KM). Przetestowałem model z mocniejszą jednostką - pierwsze jazdy odbyły się w Niemczech, w okolicach Hamburga. W krótką podróż zabrałem dwóch pasażerów i ich niewielki bagaż. Przy takim obciążeniu auto wykazywało się odpowiednią dynamiką, a jazda sprawiała przyjemność. Na moje pozytywne wrażenia wpłynęła praca niezłego zawieszenia - kolumny MacPhersona z przodu, oś wielowahaczowa z tyłu.

Oba modele wyposażono w 5-biegową, ręczną przekładnię, natomiast do wersji 1.8 można zamówić nowoczesną 4-stopniową automatyczną skrzynię biegów niemieckiej firmy ZF. Wymaga to jednak dopłaty 5850 zł.

Po rozłożeniu oparcia kanapy pojemność bagażnika powiększysz z 400 do 1410 l. Wadą powierzchni ładunkowej jest nierówna podłoga. Dobrym pomysłem są za to specjalne siatki - jedna służy do mocowania pakunków, druga oddziela przedział pasażerski od części użytkowej.

Auto zachwyca liczbą schowków - ponad 20! Dwie skrytki-szuflady znajdziesz pod fotelami z przodu.

Na polski rynek trafią trzy wersje wyposażenia. Jako standard oferowane są m.in. cztery poduszki powietrzne, ABS, elektrycznie sterowane przednie szyby i regulowany na wysokość fotel kierowcy.

Lacetti powstaje w nowoczesnym zakładzie Daewoo w Korei Południowej. W przyszłym roku z taśm montażowych zjedzie również nowy Matiz, 3-drzwiowe Aveo, a także nowy kompaktowy SUV.

opinia auto+

Lacetti Kombi to eleganckie i uniwersalne auto oferujące więcej miejsca niż hatchback czy sedan. Idealne zarówno dla rodziny, jak i właściciela małej firmy

Copyright © Agora SA