Infiniti QX60 - wielki, luksusowy SUV płynie do Polski

W ciągu najbliższych tygodni do polskich salonów marki Infiniti trafi nowy SUV. Luksusowy model QX60 będzie dostępny tylko w wersji z napędem na cztery koła.

Do tej pory samochód był znany tylko na rynku amerykańskim. Tylko w minionym roku klienci w USA kupili aż 40 444 egzemplarze tego modelu. To sprawiło, że samochód produkowany przez japońską markę z segmentu premium zajął 6. miejsce na liście najpopularniejszych aut w swoim segmencie (Premium Large SUV).

Producent przedstawia model QX60 jako samochód stworzony do dalekich podróży, zarówno tych rodzinnych, jak i biznesowych. Auto ma 5092 mm długości i 1960 mm szerokości. Największy model w gamie ma pod maską silnik V6 o pojemności 3,5 litra. To jednostka z serii VQ, która regularnie pojawia się na liście najlepszych silników świata, przygotowywanej przez serwis Ward`s. Ten motor pozwala rozpędzić potężną maszynę w 8,4 sekundy do setki.

Nowy SUV Infiniti będzie oferowany na polskim rynku w wersji z napędem na cztery koła. Pełna specyfikacja i cennik będą dostępne dopiero za kilka tygodni.

Więcej o: