Ford Fiesta ST-Line Black i Red Edition - dwie nowe wersje dla chcących się wyróżniać

W ofercie Forda pojawiły się dwie nowe, specjalne wersje Forda Fiesty: ST-Line Red Edition oraz Black Edition. Czym się wyróżniają?

Sportowy wariant Forda Fiesty – ST-Line cieszy się dużą popularnością. Tylko w tym roku przypada na niego prawie jedna piąta sprzedaży. Dlatego producent postanowił wprowadzić dwie odmiany, które dzięki charakterystycznym detalom nadwozia i wnętrza pozwolą się wyróżnić z tłumu.

Obydwie wersje mają dynamiczną stylizację i podkreśloną stylistykę Ford Performance. Fiesta ST-Line Red Edition i Black Edition są dostępne w wersjach 3- i 5-drzwiowych a pod maską pracują benzynowe silniki Ford EcoBoost o mocy 140 KM. W usportowionych odmianach nie mogło zabraknąć twardszego, sportowego zawieszenia.

Ford Fiesta ST-Line Black EditionFord Fiesta ST-Line Black Edition Fot. Ford

Wersja ST-Line Red Edition wyróżnia się lakierem Race Red z matowymi czarnymi pasami obramowanymi czarnymi krawędziami o wysokim połysku. Biegną od dachu, przez maskę silnika aż po dolną listwę przedniego spojlera. Z kolei wariant ST-Line Black Edition ma wykończenie w kolorze Shadow Black, a matowe czarny pasy podkreślono czerwonymi krawędziami o wysokim połysku. W obydwu wersjach zamontowano duży tylny spojler w kolorze nadwozia, 17-calowe obręcze kół z czerwonym obramowaniem, czarne obudowy lusterek przecięte czerwonymi liniami.

We wnętrzu również znajdziemy kontrastującą kolorystykę. Czerwone akcenty znajdziemy na sportowych fotelach, podłokietnikach drzwi, mieszku dźwigni zmiany biegów i hamulca ręcznego, a także na ramkach nawiewu, specjalnej listwie ozdobnej po stronie pasażera i dywanikach.

W standardowej wersji wyposażenia znajdziemy automatyczne reflektory halogenowe, światła do jazdy dziennej LED, tylne lampy wykorzystujące technologię LED, światła przeciwmgielne z doświetlaniem zakrętów, system utrzymywania pasa ruchu, ogranicznik prędkości i asystenta ruszania na wzniesieniu.

Ford Fiesta ST-Line Red i Black EditionFord Fiesta ST-Line Red i Black Edition Fot. Ford

Na pokładzie specjalnej wersji znajdziemy 8-calowy ekran dotykowy z systemem łączności i rozrywki SYNC 3, który współpracuje z Apple CarPlay i Android Auto. W zestawie znajdziemy system audio B&O Play o mocy 675 W składający się z 10 głośników, w tym subwoofera w bagażniku i głośnika średniotonowego pod górną osłoną deski rozdzielczej.

Klienci w Polsce mogą już zamawiać Forda Fiestę ST-Line Red Edition i Black Edition.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.