Karta pojazdu do likwidacji. Jest tylko jedno "ale"

Ministerstwo Cyfryzacji postanowiło ułatwić życie kierowcom. Od niedawna nie musimy wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC, a teraz szykują się kolejne zmiany, które dotyczą karty pojazdu.

Kika dni temu szef resortu cyfryzacji, Marek Zagórski zapowiedział wprowadzenie pakietu deregulacyjnego, w ramach którego przewidziano kilka ułatwień dla kierowców. Jedną z największych zmian jest rezygnacja z karty pojazdu. Dokument jest potrzebny podczas zakupu lub sprzedaży samochodu, a także przy wprowadzaniu modyfikacji – np. montażu haka lub instalacji LPG. Wyrobienie nowej karty pojazdu (w razie zgubienia lub zniszczenia) koszt wydania nowej to 75,50 zł.

Wszystkie najbliższe zmiany i ułatwienia będą bazować na Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Szef resortu dodał, że system działa od dawna bez zarzutu i jest w stanie przyjąć kolejne dane. To ważne, ponieważ, Ministerstwo Cyfryzacji planuje znieść konieczność posiadania przy sobie prawa jazdy. Wszystkie dane kierowcy i samochodu będzie można sprawdzić w bazie CEPiK.

Termin wprowadzenia nowych przepisów nie jest jeszcze znany. Ministerstwo obiecuje, że jest to raczej kwestia miesięcy a nie lat.

Więcej o: