Diesel droższy od benzyny - pierwszy raz od dawna

Jak donosi portal analityczny e-petrol.pl, pierwszy raz w tym roku średnia cena oleju napędowego na rynku detalicznym jest wyższa niż notowania benzyny 95-oktanowej.

Październik upływa pod znakiem dynamicznej podwyżki cen za ropę naftową, a tym samym zwiększenie cen hurtowych oleju napędowego i LPG. To spowodowało, że kierowcy zostawią jeszcze więcej pieniędzy na stacjach.

W porównaniu z ubiegłym tygodniem litr LPG kosztuje teraz 2,46 zł – to więcej o 3 grosze. Olej napędowy podrożał w obrocie detalicznym o pięć groszy na litrze – teraz kosztuje średnio ok. 5,13 zł. To najwyższa cena od stycznia br.

Podwyżki cen spowodowały, że po raz pierwszy w bieżącym roku na polskich stacjach zapłacimy więcej za olej napędowy niż za benzynę, która jest teraz wyceniana na 5,09 zł/litr – czyli dwa grosze mniej niż przed tygodniem. W przypadku benzyny 98-oktanowej zarejestrowano nieoczekiwany spadek cen. Przeciętny koszt litra to 5,41 zł.

Więcej o:
Komentarze (3)
Ceny diesla a ceny benzyny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Common rail

  Oceniono 1 raz 1

  Zomer od 1 października do 1listopada jest w sprzedaży diesel przejściowy.
  Od 1 listopada do końca marca diesel zimowy.
  Oba ON sa i były zawsze droższe zima od benzyny.

 • Gość: cuda panie, cuda

  Oceniono 1 raz 1

  Szok i niedowierzanie, jak co roku ceny oleju napędowego wzrosły z nastaniem sezonu grzewczego! No kto by się spodziewał?

 • jck12

  0

  Jak co roku podwyżki zaskoczyły Agorę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX