Volkswagen T-Cross - mały SUV Volkswagena już w drodze

Inżynierowie Volkswagena pracują w pocie czoła nad nowym modelem T-Cross, który lada moment pojawi się w salonach. Testy odbywają się na całym świecie, a ostatnio widziano go w Brazylii.

Nowy, subkompaktowy crossover o nazwie T-Cross zajmie miejsce w gamie modelowej tuż pod modelem T-Roc. Pierwszą zapowiedzią nowego modelu był koncept T-Cross Breeze zaprezentowany podczas salonu w Genewie. Jednak wtedy samochód był wyposażony w składany dach. W wersji produkcyjnej będzie oferowany z konwencjonalnym nadwoziem.

Samochód powstał na płycie podłogowej MQB – ma długość 4199 mm, 1568 mm wysokości i rozstaw osi 2651 mm. Z takimi wymiarami może konkurować zarówno z Fordem EcoSport jak i Kugą. Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejna nisza w niszy.

Volkswagen T-CrossVolkswagen T-Cross fot. VW

Nie znamy jeszcze gamy silników dla nowego modelu, ale na rynku południowoamerykańskim będzie dostępny z silnikami flex-fuel o mocy 128 i 150 KM. Auto będzie oferowane w atrakcyjnych kolorach, włączając w to wersje dwutonowe. Na liście wyposażenia znajdziemy nagłośnienie Beats, 8-calowy ekran multimedialny oraz najnowsze systemy bezpieczeństwa.

Dlaczego tak dużo płacimy za paliwo?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.