Nissan Qashqai - bestsellerowy crossover z zupełnie nowym silnikiem 1.33 DIG-T

Filip Trusz
Benzynowa jednostka 1.3 została opracowana przez alians Renault-Nissan we współpracy z Daimlerem. Nowy silnik lada chwila trafi pod maskę Nissana Qashqaia.

Nowy silnik 1.3 pod maskę kilku swoich modeli wsadziło już Renault, a w Mercedesie napędza on nową Klasę A. Już niedługo silnik trafi na pokład Nissana Qashqaia. W japońskiej marce nowa jednostka kryje się pod oznaczeniem 1.33 DIG-T.

1.33 DIG-T będzie dostępne w dwóch wariantach - o mocy 140 i 160 KM. Napęd trafia na przód. Standardem jest ręczna skrzynia, ale 160-konnego Qashqaia będzie można zamówić z dwusprzęgłowym, siedmiobiegowym automatem konstrukcji Renault.

Nissan obiecuje, że 1.33 T-DIG będzie nie tylko dynamiczne, ale także bardzo oszczędne. Emisja CO2 to 121 g/km w wersji z manualem (obydwie wersje) i 122 g/km z automatem. Deklarowane zużycie paliwa to ok. 5,3 l/100 km.

Przy okazji wprowadzenia do sprzedaży nowej wersji silnikowej Japończycy zaktualizują system multimedialny. Ekran dalej będzie miał 7 cali, ale będzie lepiej reagował na dotyk, a z jego otoczenia zniknie kilka zbędnych przycisków. Największą nowością będzie jednak obsługa Apple CarPlay oraz Android Auto.

Nissan Qashqai ma trafić do salonów pod koniec tego roku. Polski oddział nie opublikował jeszcze cen wersji 1.33 DIG-T, ale nowy cennik powinien pojawić się lada chwila.

Na polskich drogach ginie najwięcej osób w Europie. Dlaczego? Między innymi dlatego, że nie potrafimy jeździć

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.