Jeep Renegade PHEV trafi do Europy już w 2020 r.

Filip Trusz
Elektryfikacja gamy modelowej nie ominie także Jeepa. Amerykańska marka już w przyszłym roku zaprezentuje Jeepa Renegade'a w wersji PHEV. Do salonów hybryda ma wjechać w 2020 r.

Najmniejszy z Jeepów doczekał się ostatnio dość poważnego faceliftingu. Choć zmiany w wyglądzie i kabinie to raczej kosmetyka, to znacznie więcej zmieniło się pod maską Renegade'a. Do napędzania stylowego SUV-a oddelegowano nowe, turbodoładowane silniki o pojemności 1.0 i 1.3 litra. Nasz test nowego Jeepa Renegade znajdziesz w tym miejscu:

Aktualną generację Jeepa Renegade czekają kolejne silnikowe zmiany. Przedstawiciele koncernu oficjalnie zapowiedzieli, że są już na ostatniej prostej do wprowadzenia na rynek hybrydowego, ładowanego z gniazdka Renegade'a. Jeep będzie produkowany we włoskiej fabryce w Melti, a na przystosowanie zakładu do produkcji nowej wersji wydano ponad 200 milionów euro.

Jeep nie chce jeszcze wyjawić żadnych szczegółów nowego napędu. Zapowiedziano tylko, że pierwsze przedprodukcyjne Jeepy Renegade PHEV wyjadą na europejskie drogi już w przyszłym roku. Rynkową premierę zaplanowano na początek 2020 r.

Nowy Jeep Renegade jest już dostępny w Polsce. Wyjściowo kosztuje 73 900 zł (1.0 120 KM i manual). Cennik zamyka Renegade w wersji, która przeistacza małego SUV-a w rasową terenówkę - Trailhawka (2.0 MJD 170 KM, 4x4 i automat) wyceniono na 128 500 zł.

Więcej o:
Copyright © Agora SA