Ford Mondeo Hybrid - Ford wprowadza napęd hybrydowy pod maskę rodzinnego kombi

Już w przyszłym roku poszerzy się paleta hybrydowych modeli Forda. Oprócz wersji do gamy dołączy jeszcze kombi - Hybrid Wagon.

Ford Mondeo w wersji kombi to model dostępny wyłącznie na rynku europejskim. Auto oferuje komfort wersji sedan powiększony o przestrzeń bagażową. Teraz samochód będzie dostępny z ekologicznym napędem spalinowo-elektrycznym. Wersja Hybrid ma silnik benzynowy o pojemności 2.0 wspomagany przez jednostkę elektryczną zasilaną akumulatorem o pojemności 1,4 kWh.

Hybrydowy napęd wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania jednostki benzynowej pracującej w cyklu Atkinsona. Auto wyposażono w generator pozwalający ładować regeneracyjnie akumulator litowo-jonowy znajdujący się za tylnymi siedzeniami. Takie rozwiązanie pozwala odzyskać nawet 90 proc. energii traconej podczas hamowania i wykorzystać ją do ładowania akumulatora.

Auto może się poruszać w trybie elektrycznym. Łączna moc napędu hybrydowego to 187 KM. Całość połączono z bezstopniową, automatyczną skrzynią biegów. Samochód lada moment trafi na rynek. Dokładną specyfikację oraz cennik Mondeo Hybrid poznamy na chwilę przed premierą.

Elektryfikacja modeli Forda będzie jednym z priorytetów marki. Producent przeznaczy w najbliższym czasie 11 mld dolarów na wprowadzenie 16 modeli napędzanych elektrycznie. Do 2022 roku globalna gama zelektryfikowanych pojazdów Forda wyniesie 40 modeli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.