Volkswagen i Microsoft podpisują porozumienie

Dwóch gigantów ze świata IT i motoryzacji podpisało porozumienie. Volkswagen i Microsoft będą działać razem nad projektem Volkswagen Automotive Cloud. Nowa platforma będzie wykorzystywana w przyszłości w pojazdach i usługach cyfrowych.

Porozumienie zawarte pod koniec września pozwoli niemieckiemu producentowi szybki rozwój w temacie cyfryzacji. Volkswagen zakłada, że już za dwa lata na rynek trafi ponad 5 mln nowych samochodów komunikujących się w ramach sieci przy wykorzystaniu technologii Intenet of Things (IoT). Auta będą wykorzystywać chmurę do tworzenia i pobierania informacji w ramach ekosystemu Volkswagen We.

Nowa platforma stworzona z Microsoftem pozwoli na szybkie wdrażanie nowych usług i rozwiązań dla klientów korzystających z samochodów Volkswagena, począwszy od telematyki poprzez zarządzenie domem czy planowaniem dnia. Osobisty asystent ułatwi wymianę informacji pomiędzy pojazdem a chmurą danych. Wszelkie aktualizacje będą się odbywać automatycznie za pomocą nowej platformy.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Volkswagen zakłada, że w niedalekiej przyszłości samochody korzystające z takiej chmury będą mogły powiadamiać innych użytkowników drogi o sytuacji w ruchu drogowym. Pierwsze efekty współpracy będzie można obserwować w nowej rodzinie elektrycznych samochodów skupionych pod marką Volkswagen I.D.

Więcej o:
Komentarze (1)
Volkswagen i Microsoft podpisują porozumienie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • alben albus

    Oceniono 1 raz 1

    To nic innego jak wejście na niekończące się schody totalnej inwiligacji kierowców na korzyść korporatystów od wspomnianych dwóch gigantów poprzez ubezpieczalnie kończąc na służbach specjalnych vel wywiadowczych. KORPORACJA = OGRANICZENIE- o to ich słynne motto. Czarna wizja motoryzacji od tej strony dla kierowcow-niewolników pod przykrywką m.in. "bezpieczeństwo". I tyle w temacie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX