Volkswagen i Microsoft podpisują porozumienie

Dwóch gigantów ze świata IT i motoryzacji podpisało porozumienie. Volkswagen i Microsoft będą działać razem nad projektem Volkswagen Automotive Cloud. Nowa platforma będzie wykorzystywana w przyszłości w pojazdach i usługach cyfrowych.

Porozumienie zawarte pod koniec września pozwoli niemieckiemu producentowi szybki rozwój w temacie cyfryzacji. Volkswagen zakłada, że już za dwa lata na rynek trafi ponad 5 mln nowych samochodów komunikujących się w ramach sieci przy wykorzystaniu technologii Intenet of Things (IoT). Auta będą wykorzystywać chmurę do tworzenia i pobierania informacji w ramach ekosystemu Volkswagen We.

Nowa platforma stworzona z Microsoftem pozwoli na szybkie wdrażanie nowych usług i rozwiązań dla klientów korzystających z samochodów Volkswagena, począwszy od telematyki poprzez zarządzenie domem czy planowaniem dnia. Osobisty asystent ułatwi wymianę informacji pomiędzy pojazdem a chmurą danych. Wszelkie aktualizacje będą się odbywać automatycznie za pomocą nowej platformy.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Volkswagen zakłada, że w niedalekiej przyszłości samochody korzystające z takiej chmury będą mogły powiadamiać innych użytkowników drogi o sytuacji w ruchu drogowym. Pierwsze efekty współpracy będzie można obserwować w nowej rodzinie elektrycznych samochodów skupionych pod marką Volkswagen I.D.

Więcej o:
Copyright © Agora SA