Dacia Duster - Dacia wprowadza nowy silnik do swojego hitu

Wraz z nowym rocznikiem modelowym Dacia wprowadza do gamy Dustera kilka udoskonaleń. Popularny SUV otrzyma nowy silnik benzynowy oraz ulepszony system multimedialny, który obsłuży technologie Android Auto i Apple CarPlay.

Na początku roku do oferty Dacii dołączył mocniejszy wariant silnika wysokoprężnego Blue dCi, a teraz gama poszerzy się o kolejny silnik. Chodzi o jednostkę benzynową 1.3 TCe z filtrem cząstek stałych. Konstrukcję wykorzystano już w samochodach Renault, Nissana i Mercedesa. Czterocylindrowy silnik jest dostępny w dwóch wariantach: 130 KM (240 Nm) i 150 KM (250 Nm). Tym samym jest to najmocniejsza jednostka w historii tego modelu.

Egzemplarze wyposażone w nowy silnik są na razie dostępne wyłącznie z napędem na przednią oś, ale już w przyszłym roku ofertę wzbogaci wariant z napędem 4x4. Sprzedaż wersji przednionapędowej ruszy już w następnych tygodniach.

Oprócz tego wszystkie warianty Dacii Duster będą dostępne z kolejnym rozwinięciem systemu Media Nav Evolution. Urządzenie multimedialne będzie obsługiwać technologię Android Auto i Apple CarPlay, a przy okazji pojawią się aplikacje Waze, Whatsapp i Spotify. Producent obiecuje, że urządzenie będzie łatwiejsze w obsłudze, a do tego szybsze. Cena ulepszonego urządzenia multimedialnego nie zmieni się.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.