Dacia Duster - Dacia wprowadza nowy silnik do swojego hitu

Wraz z nowym rocznikiem modelowym Dacia wprowadza do gamy Dustera kilka udoskonaleń. Popularny SUV otrzyma nowy silnik benzynowy oraz ulepszony system multimedialny, który obsłuży technologie Android Auto i Apple CarPlay.

Na początku roku do oferty Dacii dołączył mocniejszy wariant silnika wysokoprężnego Blue dCi, a teraz gama poszerzy się o kolejny silnik. Chodzi o jednostkę benzynową 1.3 TCe z filtrem cząstek stałych. Konstrukcję wykorzystano już w samochodach Renault, Nissana i Mercedesa. Czterocylindrowy silnik jest dostępny w dwóch wariantach: 130 KM (240 Nm) i 150 KM (250 Nm). Tym samym jest to najmocniejsza jednostka w historii tego modelu.

Egzemplarze wyposażone w nowy silnik są na razie dostępne wyłącznie z napędem na przednią oś, ale już w przyszłym roku ofertę wzbogaci wariant z napędem 4x4. Sprzedaż wersji przednionapędowej ruszy już w następnych tygodniach.

Oprócz tego wszystkie warianty Dacii Duster będą dostępne z kolejnym rozwinięciem systemu Media Nav Evolution. Urządzenie multimedialne będzie obsługiwać technologię Android Auto i Apple CarPlay, a przy okazji pojawią się aplikacje Waze, Whatsapp i Spotify. Producent obiecuje, że urządzenie będzie łatwiejsze w obsłudze, a do tego szybsze. Cena ulepszonego urządzenia multimedialnego nie zmieni się.

Więcej o:
Komentarze (90)
Dacia Duster - Dacia wprowadza nowy silnik do swojego hitu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Pieter

  Oceniono 20 razy 14

  Do tego dwustrefowa klimatyzacja, i nawiewy na tylne siedzenia. I było by super.

 • Gość: Remi

  Oceniono 23 razy 9

  1.3 turbo będzie drogi. Kto zapłaci za Dustera 80 tys? Tylko jakiś wariat.

 • ksks3

  Oceniono 16 razy 6

  Gdyby do Daci wkładano benzynową wolnossącą dwulitrówkę (140- 150 km) to sprzedała by więcej samochodów niż wszyscy pozostali producenci suwów. 1,3 litra to jednak stanowczo za mało na taką furę. Tu wcale nie chodzi o moc czy moment obrotowy ale o preciążenie konstrukcji silnika !

 • Oceniono 7 razy 3

  Wczesniejsze modele mialy silnik? Czy wersja standard nie obejmowala takich fanaberii?

 • wielkioprawca

  Oceniono 5 razy 1

  Czekam na silnik o pojemności 0,9litra i mocy 130 KM. Wówczas kupię te cudo.

 • Roland Vanderbobo

  0

  1,3 , 3 cylindry, silnikem tak rzuca że chce wyskoczyć z pod maski , spalanie ok 10l/100km, problemy z przegrzewającymi się świecami zapłonowymi. Max 150tys i remont/wymiana silnika. Dziękuję ale nie.

 • Gość: qwerty

  Oceniono 1 raz -1

  Napęd nożny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX