Rezvani Tank X - nowy potwór od Rezvani. Nic go nie zatrzyma

Firma Rezvani co jakiś czas wypuszcza na rynek projekt, który przykuwa wzrok wyglądem i ponadprzeciętnymi osiągami. Najnowsze dzieło to Tank X z doładowanym silnikiem V8 z Challengera SRT Hellcat.

Niewielka, amerykańska manufaktura zaprezentowała pierwsze wcielenie modelu Tank w październiku 2017 roku. Ówczesny projekt skrywał silnik V8 6.4 o mocy 500 KM. Niedługo potem producent wykorzystał silnik Pentastar od FCA – motor 3.6 V6 dysponował mocą 285 KM. Teraz przyszedł czas na kolejne rozwinięcie.

Rezvani Tank X nawiązuje do specjalnej wersji Military Edition, właśnie z silnikiem od Hellcata. Jednak tym razem jeszcze bardziej podkręcono jego osiągi. Doładowany silnik generuje 707 KM maksymalnej mocy i 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Po dołożeniu pakietu Off-Road Extreme z podwyższonym, pneumatycznym zawieszeniem i terenowymi oponami powstała maszyna, którą ciężko zatrzymać. W kabinie zamontowano specjalnie zaprojektowane fotele obszyte jasnoczerwoną skórą. W razie potrzeby klienci mogą wybrać inny kolor obszycia.

Producent oprócz pierwszych zdjęć ujawnił cennik – ceny na terenie Stanów Zjednoczonych startują od 259 tys. dolarów.

Więcej o: