DS7 Crossback E-Tense 4x4 - pierwsza hybryda nowego DS-a

Francuska marka prezentuje zupełnie nowy model DS7 Crossback z napędem na cztery koła i układem hybrydowym typu plug-in.

Oto DS7 Crossback E-Tense 4x4, czyli najnowsza odmiana topowego SUV-a francuskiej marki. Auto jest wyposażone w napęd spalinowo-elektryczny, przekazywany na obie osie. Zestaw napędowy wykorzystujący silnik 1.6 PureTech zapewnia 300 KM maksymalnej mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Jednostka benzynowa samodzielnie dostarcza 200 KM, a silniki elektryczne (jeden z przodu, drugi z tyłu) 109 Km. Całość połączono z 8-biegowym automatem.

Akumulator o pojemności 13,2 kWh zapewnia zasięg 50 km w trybie elektrycznym. Same silniki elektryczne wystarczą żeby rozpędzić samochód do prędkości 135 km/h. Powyżej tej prędkości dołącza się klasyczna jednostka spalinowa. Akumulatory można naładować z domowego gniazdka lub przy użyciu szybkiej ładowarki.

Producent nie podaje, kiedy samochód trafi do sprzedaży. Nie wiemy też, czy w ogóle pojawi się na polskim rynku. Pierwsze egzemplarze zjadą z taśm produkcyjnych dopiero za kilka miesięcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.