Volvo V60 Cross Country - uterenowione kombi klasy średniej oficjalnie

Filip Trusz
Do uterenowionego kombi Volvo V90 Cross Country właśnie dołączył młodszy brat, model V60 Cross Country. Od zwykłego Volvo V60 wersja Cross Country będzie miało prześwit większy o 75 mm.

Nowe Volvo V60 Cross Country rozpoznamy po masie terenowych dodatków. W takim projekcie nie mogło więc zabraknąć dodatkowych osłon podwozia, czarnych ochronnych elementów na nadwoziu i aluminiowych akcentów. Mało terenowo, ale za to bardzo miło dla oka prezentują się olbrzymie obręcze kół. Nikogo nie zdziwi, że Volvo V60 Cross Country do złudzenia przypomina większego brata z serii 90.

Napęd AWD będzie w V60 Cross Country standardem. Tak samo jak systemy wspomagające jazdę po bezdrożach, przykładowo system wspomagający zjazd z góry. W każdym Cross Country dostępny będzie specjalny tryb jazdy "Offroad".

W walce z trudnym terenem pomoże większy o 75 mm prześwit.

Volvo V60 Cross Country 2018Volvo V60 Cross Country 2018 fot. Volvo

Volvo V60 Cross Country będzie dostępne tylko w najmocniejszych wersjach silnikowych. Na początek do salonów przyjdzie diesel oraz benzyna. Obydwa z napędem AWD i automatem w standardzie. Z czasem do oferty dołączą wersje hybrydowe: mild hybrid oraz plug-in.

Uterenowione V60 ma być dostępne z bardzo bogatym wyposażeniem. Na liście znajdziemy wszystko, co w nowym kombi klasy średniej ze Szwecji najlepsze - od systemów bezpieczeństwa, przez system multimedialny z Apple CarPlay i Android Auto, po wiele opcji podwyższających komfort jazdy.

Volvo V60 Cross Country 2018Volvo V60 Cross Country 2018 fot. Volvo

Ceny Volvo V60 Cross Country poznamy bliżej rynkowej premiery. Podczas prezentacji Szwedzi pochwalili się, że V60 Cross Country będzie dostępne w programie Care by Volvo.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o:
Komentarze (53)
Volvo V60 Cross Country - terenowe kombi klasy średniej oficjalnie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • harry_callahan

  Oceniono 27 razy 21

  Niech zgadnę - Polacy to pokochają a Volvo zmiażdży konkurencję. Hit?

 • fafarafafafa

  Oceniono 4 razy 4

  Polityka cenowa i 'modelowa' Volvo jest zadziwiająca. Jeśli ktoś szuka np. XC60 żeby rzeczywiście czasem zjechać z asfaltu, ma do wyboru grubsze opony na mniejszych felgach _albo_ zawieszenie pneumatyczne. W niższych wersjach wyposażenia są tylko sprężyny, w wyższych tylko duże felgi. Bez sensu. Dodatkowo, w wyższych wersjach są przymusowo podbijajce cenę dodatki wizualne, z których nie da si zrezygnować.

 • Gość: zuch

  Oceniono 14 razy 2

  Są gusta i guściki. Te ostatnie na pewno wybiorą niemiecką konkurencję, Volvo wykracza poza ich poczucie estetyki

 • viggen

  Oceniono 2 razy 2

  Na volvo.com/de jest juz cena. Tanio już było... I wbrew zapowiedziom Volvo - tylko diesel... Szkoda, że Volvo idzie w ślady BMW a nie Mercedesa i rezygnuje ze słabszych silników. Nie każdy chce i potrzebuje > 200 KM.

 • malarysa

  Oceniono 9 razy 1

  Szwedzi czy Chińczycy ? Marka szewdzka właściel chiński.

 • Gość: Car fan

  Oceniono 3 razy 1

  Volvo przeskoczy cenomo MB i Audi a wtedy Lynk ..... pozamiata rynek

 • Gość: pd

  Oceniono 1 raz 1

  Haldex czy GKN?

 • Gość: V60-2016

  0

  Samochody są fajne ale finansowanie jest tragiczne. Rata za V60 w dobrej wersji jest tej samej wysokości co rata za nowe Audi A6 (także w dobrej wersji)......

 • Gość: Waldi

  0

  Chciałem wylać trochę hejtu i polskiej złośliwości na ten samochód, ale nie znajduję najmniejszego powodu. Jest rewelacyjny, od początku do końca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX