Volvo V60 Cross Country - uterenowione kombi klasy średniej oficjalnie

Filip Trusz
Do uterenowionego kombi Volvo V90 Cross Country właśnie dołączył młodszy brat, model V60 Cross Country. Od zwykłego Volvo V60 wersja Cross Country będzie miało prześwit większy o 75 mm.

Nowe Volvo V60 Cross Country rozpoznamy po masie terenowych dodatków. W takim projekcie nie mogło więc zabraknąć dodatkowych osłon podwozia, czarnych ochronnych elementów na nadwoziu i aluminiowych akcentów. Mało terenowo, ale za to bardzo miło dla oka prezentują się olbrzymie obręcze kół. Nikogo nie zdziwi, że Volvo V60 Cross Country do złudzenia przypomina większego brata z serii 90.

Napęd AWD będzie w V60 Cross Country standardem. Tak samo jak systemy wspomagające jazdę po bezdrożach, przykładowo system wspomagający zjazd z góry. W każdym Cross Country dostępny będzie specjalny tryb jazdy "Offroad".

W walce z trudnym terenem pomoże większy o 75 mm prześwit.

Volvo V60 Cross Country 2018Volvo V60 Cross Country 2018 fot. Volvo

Volvo V60 Cross Country będzie dostępne tylko w najmocniejszych wersjach silnikowych. Na początek do salonów przyjdzie diesel oraz benzyna. Obydwa z napędem AWD i automatem w standardzie. Z czasem do oferty dołączą wersje hybrydowe: mild hybrid oraz plug-in.

Uterenowione V60 ma być dostępne z bardzo bogatym wyposażeniem. Na liście znajdziemy wszystko, co w nowym kombi klasy średniej ze Szwecji najlepsze - od systemów bezpieczeństwa, przez system multimedialny z Apple CarPlay i Android Auto, po wiele opcji podwyższających komfort jazdy.

Volvo V60 Cross Country 2018Volvo V60 Cross Country 2018 fot. Volvo

Ceny Volvo V60 Cross Country poznamy bliżej rynkowej premiery. Podczas prezentacji Szwedzi pochwalili się, że V60 Cross Country będzie dostępne w programie Care by Volvo.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.