Audi-Horch konkurentem Mercedesa-Maybacha? Ciekawe wieści z zagranicznej prasy

Filip Trusz
Audi zamierza stworzyć podmarkę, w której będą oferowane najdroższe i najmocniejsze modele z Ingolstadt. W tym celu ma przywrócić na rynek nazwę Horch. Takie doniesienia pojawiły się w zagranicznej prasie.

O planach Audi poinformował poważany w branży serwis Automotive News, którego informacje zwykle się potwierdzają. W artykule, który narobił niemałe zamieszanie, możemy przeczytać, że najmocniejsza wersja Audi A8 będzie dostępna z emblematem Horch po odświeżeniu modelu za 2-3 lata. Pod maską możemy się spodziewać silnika W12.

Użycie nazwy "Horch" przez Audi jest jak najbardziej uzasadnione. Producent samochodów luksusowych Horch działał w latach 1901-1945. Markę założył August Horch, który odszedł z niej i w 1909 r. założył Audi. W 1932 r. Audi, Horch, DKW i Wanderer założyły spółkę Auto Union.

Marka ma działać na podobnej zasadzie co aktualnie Maybach w ramach Mercedesa. Będzie to po prostu najwyższa i najbardziej prestiżowa wersja modelu. Możemy być prawie pewni, że Horch nie będzie samodzielnie projektował samochodów. W przypadku Maybacha zakończyło się to dużymi stratami (modele 57 i 62 nie sprzedawały się zgodnie z oczekiwaniami), a nazwa Maybach funkcjonuje teraz jako Mercedes-Maybach.

Już pojawiają się spekulacje, że oprócz flagowej limuzyny, Audi może także przygotować luksusowe wersje swoich największych SUV-ów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.