Audi-Horch konkurentem Mercedesa-Maybacha? Ciekawe wieści z zagranicznej prasy

Filip Trusz
Audi zamierza stworzyć podmarkę, w której będą oferowane najdroższe i najmocniejsze modele z Ingolstadt. W tym celu ma przywrócić na rynek nazwę Horch. Takie doniesienia pojawiły się w zagranicznej prasie.

O planach Audi poinformował poważany w branży serwis Automotive News, którego informacje zwykle się potwierdzają. W artykule, który narobił niemałe zamieszanie, możemy przeczytać, że najmocniejsza wersja Audi A8 będzie dostępna z emblematem Horch po odświeżeniu modelu za 2-3 lata. Pod maską możemy się spodziewać silnika W12.

Użycie nazwy "Horch" przez Audi jest jak najbardziej uzasadnione. Producent samochodów luksusowych Horch działał w latach 1901-1945. Markę założył August Horch, który odszedł z niej i w 1909 r. założył Audi. W 1932 r. Audi, Horch, DKW i Wanderer założyły spółkę Auto Union.

Marka ma działać na podobnej zasadzie co aktualnie Maybach w ramach Mercedesa. Będzie to po prostu najwyższa i najbardziej prestiżowa wersja modelu. Możemy być prawie pewni, że Horch nie będzie samodzielnie projektował samochodów. W przypadku Maybacha zakończyło się to dużymi stratami (modele 57 i 62 nie sprzedawały się zgodnie z oczekiwaniami), a nazwa Maybach funkcjonuje teraz jako Mercedes-Maybach.

Już pojawiają się spekulacje, że oprócz flagowej limuzyny, Audi może także przygotować luksusowe wersje swoich największych SUV-ów.

Więcej o:
Komentarze (15)
Audi-Horch konkurentem Mercedesa-Maybacha? Ciekawe wieści z zagranicznej prasy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • vomiting_frog

  Oceniono 4 razy 4

  Horch znaczy audi tylko że jedno jest po łacinie drugie po niemiecku. Obie nazwy pochodzą od tego samego nazwiska załorzyciela firm.

 • zaniepokojonybardzo

  Oceniono 2 razy 2

  Ogólnie z dzisiejszym Audi wszystko jest poplątane: oryginalna marka Audi wchodziła w skład Auto Union (dlatego cztery zachodzące na siebie pierścienie), po wojnie Auto Union przestało istnieć ponieważ całe przedsiębiorstwo znalazło się za „żelazną kurtyną” ( NRD produkowało trabant i wardburgi tak naprawdę w halach Auto Union), cześć pracowników przedostała się do RFN i tam założyła dzisiejsza firmę Audi i przyjęła co dziwne znaczek Auto Union, które przecież kłamało się z czterech firm a nie jednej. W związku z tym oryginalnej firmy Audi nie ma, a dzisiejsza nazwa to tak naprawdę marketing. Do początku lat 90 tych Audi produkowało przecież lepsze wersje VW. Zreszta VW zakupił Audi nie dla prestiżu marki ale dlatego bo chciał przejąć technologie napędu na przednie koła które Audi miało dobrze opracowane (VW był jeszcze na etapie końca budowy garbusa i wiedział ze musi stworzyć jego nowoczesnego następcę). Dzisiejszy prestiż Audi to tak naprawdę dobry marketing i pomysł na auta z świetnie wykonanym wnętrzem, zabezpieczeniem blach przed rdzewieniem, przykryte nudą stylistyka ze sprawdzona technika VW

 • pcat

  Oceniono 2 razy 2

  Widzę oczyma wyobraźni te ogłoszenia na otomoto za 15 lat: „Horch 3.0 w tedeiku, w świni i patyku, pierwszy właściciel w kraju, po Niemcu, solar, auto klima, dociągi, duża navi, stan igła, przebieg 149 tys km, ideał, opłacony, możliwa zamiana,

 • polsilver100

  Oceniono 1 raz 1

  Horch to stara marka a nie nowa,fachofcy

 • plastikpiokio

  Oceniono 1 raz 1

  były już takie auta w czasie i po II swiatowej.

 • Gość: Klement

  Oceniono 1 raz 1

  Horch to pierwotna nazwa Audi, wiec to nie Audi ją stworzy, tylko Horch stworzył Audi.

 • zdzisiopierdzisio

  0

  Nie lepiej Aldi?

 • jan.go

  0

  No nie wiem z Meaybachem wyszło średnio bo najpierw był to Maybach a teraz Mercedes - Maybach Nie udało się doprowadzić do powstania nowej marki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX