Trasa S8 cały czas rośnie. Kolejny odcinek otwarty

Kierowcy mogą już korzystać z kolejnego fragmentu trasy S8 z Warszawy w kierunku Białegostoku. Drogowcy skończyli kolejny etap, który tym razem wykonano z innej nawierzchni.

Odcinek trasy S8 o długości ponad 16 kilometrów prowadzi od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Na razie panuje tam jeszcze tymczasowa organizacja ruchu i ograniczenie prędkości, ale gdy tylko zostaną zakończone prace wykończeniowe, kierowcy będą mogli wcisnąć mocniej gaz. Drogowcy planują, że nastąpi to jeszcze przed końcem roku.

Nowy odcinek trasy S8 realizuje konsorcjum firm PORR i UNIBEP. Dwujezdniowa trasa biegnie po starym śladzie DK8, ale omija miejscowość Dybki. Cała inwestycja wyniesie ponad 405 mln zł, ale odcinek jest dofinansowany ze środków unijnych.

W ciągu tej trasy wybudowano dwa węzły drogowe (Dybki i Nagoszewo), 4 mosty, 3 wiadukty, 1 wiadukt nad drogą ekspresową i 16 przejść dla zwierząt. Nowy odcinek łączy się z obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej. W budowie jest jeszcze jeden fragment obwodnicy Wyszkowa do węzła Poręba – zostanie udostępniony kierowcom w drugiej połowie października. To pozwoli domknąć trasę z Warszawy do Białegostoku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.