Hyundai i30 N Fastback - już lada chwila będzie gotowa nowa "eNka"

Na początku roku w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia sportowego Hyundaia i30 Fastback N. Wszystko wskazuje na to, że w Paryżu zobaczymy go w pełnej krasie.

Hyundai i30 Fastback zadebiutował niespodziewanie w zeszłym roku. Teraz przyszedł czas na mocniejszą odsłonę, tym bardziej, że wersja hatchback i30 N zebrała bardzo pozytywne noty. Po zdjęciach szpiegowskich widać, że zmieniono wygląd przedniego zderzaka i osłony chłodnicy, a do tego dołożono nowy wzór felg oraz poszerzono błotniki.

Koreański producent postanowił zaprezentować nowy model w Paryżu, ale zanim do tego dojdzie, dwóch kierowców Hyundai Motorsport przejedzie nowym modelem w wyścigu z Rzymu do Paryżu – mają ustanowić rekordowo krótki czas przejazdu. Wyniki tego przedsięwzięcia poznamy już w przyszłym tygodniu.

Pod kątem mechanicznym model i30 Fastback N będzie mocno zbliżony do wersji hatchback. Auto jest zasilane 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem o mocy 247 KM. Hatchback jest dostępny z opcjonalnym pakietem Performance Pack, który podnosi moc do 271 KM. Oprócz tego w sportowej odmianie zastosowano nowe zawieszenie, elektronikę oraz układ kierowniczy.

Pierwsze egzemplarze Hyundaia i30 Fastback N pojawią się na rynku dopiero wiosną przyszłego roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA