Mercedes-AMG A35 - hothatch w wersji light

Kilka miesięcy temu zadebiutowała nowa odsłona Mercedesa klasy A, a tymczasem producent ze Stuttgartu zaprezentował mocniejszą odmianę popularnego hatchbcka. Oto wersja A35 AMG, która na pewno nie jest ostatnim słowem ekipy z Affalterbach.

Mercedes-AMG A35 to pierwsza z dwóch najostrzejszych odmian sportowego kompaktu. Auto będzie rywalizować z takimi modelami jak Audi S3 czy Volkswagen Golf R. Podobnie jak konkurenci oferuje sporą moc, ma podobną wielkość i do tego napę na cztery koła.

Pod maską skrywa się dobrze znany, doładowany silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów. Konstrukcja rozwija 306 KM maksymalnej mocy i 400 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z 8-biegową, automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła oferuje bardzo dobre osiągi.

Mercedes-AMG A35Mercedes-AMG A35 Fot. Mercedes

Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 250 km/h. Inżynierowie AMG dopracowali sztywność nadwozia i aerodynamikę w sportowej wersji. Podłogę wzmocniono aluminiową płytą, a karoserię dodatkowymi rozpórkami. Seryjne zderzaki zastąpiono nowymi o agresywniejszej stylizacji.

W modelu A35 dostępne jest zawieszenie AMG Ride Control. Producent zastosował nowe zwrotnice, które ograniczają zjawisko podsterowności i zmniejszają siły działające na kierownicę podczas ostrego przyspieszania. Klienci mogą wybrać opcjonalne, adaptacyjne amortyzatory z trzema trybami twardości.

Mercedes-AMG A35Mercedes-AMG A35 Fot. Mercedes

Ceny nowego modelu nie są jeszcze znane, ale sprzedaż ruszy w październiku. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów na początku przyszłego roku. Zaraz po tym zadebiutuje mocniejszy wariant A45.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.