Bureko 6x6 - czeski potwór na bezdroża

Czeskie Budziejowice kojarzą się wielu osobom z miejscem produkcji złocistego trunku pitnego, a tymczasem od ponad dekady powstają tam terenowe pojazdy nawiązujące wyglądem do amerykańskich Hummerów. W tym roku pojawił się kolejny projekt - Bureko 6x6.

Bureko 6x6 powstał na bazie Chevroleta Silverado, ale jego wygląd mocno odbiega od pierwowzoru. Czeski producent oferuje różne wersje nadwozia. W ofercie jest Double Cab o długości 5,83 metra oraz Crew Cab o długości 6,1 metra.

Pod maską potężnej maszyny pracuje silnik V8 o pojemności 6,2-litra. Jednostka wspomagana kompresorem generuje w podstawowym wydaniu 600 KM, ale w ofercie jest jeszcze dużo mocniejszy wariant o mocy 1200 KM. Nad projektem czuwali specjaliści z firmy tuningowej Hennessey. Dla mniej wymagających klientów przygotowano podstawową wersję - oferuje 420 KM. Wszystkie warianty są dostępne z 8-biegową skrzynią automatyczną.

Bureko 6x6 jest wyposażone w pneumatyczne zawieszenie, a kabina ma bardzo luksusowe wykończenie. Znajdziemy tam m.in. wentylowane fotele pokryte skórą, kamerę parkowania oraz system audio od Bose.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.