Nowy Mercedes GLE - premiera tuż przed Paryżem. Nowy SUV oficjalnie

Filip Trusz
Na krótko przed paryską premierą Mercedes zdecydował się pokazać nam nowego Mercedesa GLE. Możemy zobaczyć, jak nowy SUV wygląda i zapoznać się z najważniejszymi zmianami, jakie przyniesie nowe wcielenie modelu.

Nowy Mercedes GLE ma oficjalnie zadebiutować już w październiku podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Do sprzedaży nowy SUV Niemców w Europie i Stanach Zjednoczonych wejdzie na początku 2019 r. Powstawać ma w Alabamie.

Tuż przed paryskim debiutem Mercedes zdecydował się na ujawnienie najważniejszych informacji o nowym SUV-ie.

Nowa stylistyka Mercedesa GLE

Na zdjęciach widzimy, że Mercedesa GLE czeka dość poważna zmiana wyglądu. W naszej galerii znajdziecie sporo zdjęć nowego GLE, a niektóre z nich wklejamy także w tekst.

Dajcie znać w komentarzach i sondażu poniżej, co myślicie o nowej stylistyce GLE. Zdania w redakcji są podzielone.

Mercedes GLE 2018Mercedes GLE 2018 fot. Mercedes

Rozstaw osi większy o 80 mm

Jeżeli chodzi o wymiary, to Mercedes chwali się przede wszystkim zwiększonym o 80 mm rozstawem osi, który wynosi teraz 2 995 mm. Odczuć mają to przede wszystkim pasażerowie drugiego rzędu, gdzie wygospodarowano o 69 mm więcej miejsca na nogi i dodatkowe 33 mm nad głowami pasażerów. Opcjonalnie Mercedesa GLE będzie można wyposażyć w trzeci rząd siedzeń.

Bagażnik pomieści aż 825 l w standardowej konfiguracji i 2055 l po złożeniu kanapy.

Mercedes GLE 2018Mercedes GLE 2018 fot. Mercedes

Silniki nowego Mercedesa GLE

Na razie Mercedes poinformował o tylko jednej wersji silnikowej - GLE 450 4Matic. To miękka hybryda z rzędowym, turbodoładowanym silnikiem 3.0. Silnik dostarcza kierowcy 362 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu. Standardowo jednostka współpracuje z 9-biegowym automatem. E-motor może wspomóc silnik spalinowy dodatkowymi 21 KM mocy i 250 Nm momentu - to tzw. funkcja boost.

Z czasem do oferty dołączy także mocny turbodiesel oraz hybryda typu plug-in.

Mercedes GLE 2018Mercedes GLE 2018 fot. Mercedes

Wykorzystanie instalacji 48V pozwoliło na zamontowanie opcjonalnego systemu E-Active Body Control System, który sprawia, że zawieszenie na bieżąco reaguje na sytuację na drodze i może zmieniać ustawienia każdego z kół niezależnie od siebie. Ma to zapewnić najwyższy komfort jazdy, a także poprawić stabilność SUV-a i wpłynąć pozytywnie na prowadzenie. E-Active Body Control System przyda się także podczas jazdy po bezdrożach - może podnieść lub obniżyć całe auto.

Mercedes GLE 2018Mercedes GLE 2018 fot. Mercedes

Wnętrze nowego Mercedesa GLE

Nowe jest także wnętrze Mercedesa GLE, gdzie pojawi się najnowszy system multimedialny MBUX, na który składają się dwa duże ekrany o przekątnej 12,3. Uzupełnia je opcjonalny wyświetlacz HUD, który ma być o 20 proc. jaśniejszy w porównaniu z poprzednim GLE.

Na pokładzie nie zabrakło oczywiście całej armii najnowszych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy.

Mercedes GLE 2018Mercedes GLE 2018 fot. Mercedes

Więcej o nowym Mercedesie GLE napiszemy po paryskiej premierze. Możliwe, że Mercedes zdradzi wtedy więcej szczegółów technicznych modelu i opowie o pozostałych wersjach silnikowych.

Więcej o: