W końcu rusza budowa S17 i obwodnicy Kołbieli. Trasa Warszawa - Lublin bez gigantycznych korków?

Kilka dni temu ruszyła budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17 i obwodnicy Kołbieli. To wspaniała wiadomość dla kierowców, ponieważ od kilku lat w tych okolicach tworzą się potężne korki. W ostatni czwartek minister infrastruktury poinformował o rozpoczęciu robót.

Nad inwestycją czuwa firma Strabag w ramach systemu „projektuj i buduj”. Odcinek od węzła Lubelska aż do początku obwodnicy Kołbieli ma kosztować ok. 600 mln zł. To jeden z 9 odcinków drogi S17 pomiędzy węzłami Kurów Zachód i Zakręt. W tej chwili w budowie jest ok. 100 km trasy łączącej Warszawę i Lublin.

Okoliczni mieszkańcy czekali na tą inwestycję od lat. To właśnie na tym odcinku drogi tworzyły się w ostatnich latach zatory wymagające nawet kilkudziesięciominutowego postoju. Droga S17 łączy Podkarpacie i Lubelszczyznę z centralną częścią Polski.

Na realizację trzech odcinków drogi podpisano trzy umowy o dofinansowanie drogi ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączny koszt budowy S17 od węzła Zakręt do węzła Kurów Zachód to blisko 4,3 mld zł, a ok. 2,1 mld zł trafi do kasy ze środków unijnych.

Dlaczego tkwimy w korkach? Winę ponoszą sami kierowcy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.