Jeep Cherokee - amerykańska legenda przechodzi lifting

Na tegorocznym salonie motoryzacyjnym w Detroit zadebiutowała odświeżona wersja Jeepa Cherokee, przeznaczona na rynek amerykański. Kilka miesięcy później przyszedł czas na premierę europejskiej wersji.

Różnice w porównaniu z wersją amerykańską są niewielkie, ale w porównaniu z wersją przed face-liftingiem zmieniono naprawdę dużo. Na pierwszy rzut oka widać nowy pas przedni, który zaprojektowano bardzo konwencjonalnie. Jeep zrezygnował z wąskich reflektorów na rzecz świateł o nowym kształcie.

W kabinie zainstalowano nowy system infotainment sterowany za pomocą ekranu dotykowego – dostępny w rozmiarach 7 lub 8,4 cala. Ten system pojawił się już wcześniej w modelu Compass. Oferta silnikowa Jeepa składa się z jednostki wysokoprężnej 2,2MultiJet II, oferującej moc 150 lub 195 KM. W przyszłym roku do oferty dołączy jednostka benzynowa 2.0.

Na pozostałych rynkach Jeep Cherokee będzie dostępny z silnikiem V6 Pentastar o mocy 272 KM. Alternatywą jest 4-cylindrowy silnik  o pojemności 2,4 litra. Jednostka rozwija 177 KM maksymalnej mocy.

Jeep Cherokee po wrześniowym face-liftingu będzie oferowany w trzech wersjach wyposażenia: Longitude, Limited, Overland. Nieco później dołączy jeszcze Sport. Klienci będą mogli wybierać jeden z trzech rodzajów napędu kół.

Na liście standardowego wyposażenia znajdziemy m.in. adaptacyjny tempomat, system automatycznego hamowania z wykrywaniem pieszych, monitorowania martwej strefy czy pasa ruchu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA