Łada 4x4 Concept - klasyczna Łada Niva przechodzi do historii. Oto jej następca

Rosyjski producent samochodów znów zwraca na siebie uwagę nowym projektem. Model 4x4 Vision wygląda trochę, jak Dacia Duster na sterydach, ale finalnie może być następcą legendarnego modelu Niva.

Stylistyka rosyjskiego projektu nawiązuje do rumuńskiego SUV-a. W przedniej części nadwozia widać charakterystyczny motyw w kształcie litery „X”, podwozie zabezpieczono dodatkowymi płytami, a całość postawiono na 21-calowych felgach.

Dlaczego 4x4 a nie Niva? Rosyjski koncern klasyczną Nivę sprzedaje właśnie pod nazwą "4x4". Prawa do Nivy ma z kolei General Motors, które sprzedaje prostą terenówkę jako Chevrolet Niva.

Łada 4x4 ConceptŁada 4x4 Concept fot Łada

W podobnym stylu utrzymano wygląd wnętrza, gdzie pojawiły się pomarańczowe akcenty, szare detale oraz wstawki z aluminium. Na pokładzie nie zabrakło systemu infotainment, dwustrefowej klimatyzacji, cyfrowej deski rozdzielczej, oświetlenia ambient, panoramicznego dachu ze szkła oraz wielofunkcyjnej kierownicy.

Łada 4x4 ConceptŁada 4x4 Concept fot. Łada

W porównaniu z Dacią Duster, która na rynku rosyjskim jest sprzedawana pod znaczkiem Renault, rosyjski projekt jest krótszy o zaledwie 10 cm. Dodatkowo samochód wyposażono w automatyczną skrzynię biegów z niskimi i wysokimi przełożeniami, które skutecznie poprawią właściwości jezdne w terenie.

Jedyną zagadką jest silnik. Producent nie zdradza, jaka jednostka napędza model 4x4 Vision.

Komentarze (19)
Łada 4x4 Concept ? klasyczna Łada Niva przechodzi do historii. Oto jej następca
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 24 razy 18

  Łada Duster z karykaturalnymi przetłoczeniami na bokach.
  Swoją drogą Niva była ceniona właśnie za to, że była prosta do bólu, a to raczej nie będzie się nadawało do brnięcia w błocie i śniegu po kolana.

 • klm747

  Oceniono 25 razy 11

  to tylko komputerowa wizualizacja, ale i tak wygląda karykaturalnie...
  a znając ruską jakość wykonania, zgnije na wylot po trzech latach...

 • eurotram

  Oceniono 10 razy 10

  Podstawowy problem polega na tym,że ma to bazować na Dusterze (co widać gołym okiem). Otóż okazję do porównania zdolności terenowych Niwy i Dustera już miałem. W wielkim skrócie: w tej kategorii Duster stanowił blade popłuczyny Łady. Innymi słowy Rosjanie chcą zabić jedyną rzecz,która jeszcze napędzała klientów na Nivę. Brawo!

 • 11danek

  Oceniono 7 razy 7

  Czy ktoś naprawdęd wierzy ze to auto będzie można kiedykolwiek kupić ? Produkcja ma według tego co mówią Rosjanie ruszyć w 2022 roku.

 • wielkioprawca

  Oceniono 3 razy 3

  Silnik tak jak w Daci 1.0 o mocy 90 km i wiatr we włosach muchy w zębach. Ale spalanie słuszne 10 l/100km.
  Tych wszystkich producentów pogieło z tym dowsizingiem. Kupują te papierowe silniczki emeryci by się pochwalić przed sąsiadami SUVem.

 • Gość: Marcin

  Oceniono 5 razy 3

  to już koniec Łady Nivy :(

 • ref-lex

  Oceniono 5 razy 3

  Wyglad rosyjski, brak przestrojony detalami dekoracyjnymi.

 • kar.as

  Oceniono 4 razy 2

  Znowu makieta... W dodatku na częściach made in Germany oraz made in U.S.A.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  ładne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX