Łada 4x4 Concept - klasyczna Łada Niva przechodzi do historii. Oto jej następca

Rosyjski producent samochodów znów zwraca na siebie uwagę nowym projektem. Model 4x4 Vision wygląda trochę, jak Dacia Duster na sterydach, ale finalnie może być następcą legendarnego modelu Niva.

Stylistyka rosyjskiego projektu nawiązuje do rumuńskiego SUV-a. W przedniej części nadwozia widać charakterystyczny motyw w kształcie litery „X”, podwozie zabezpieczono dodatkowymi płytami, a całość postawiono na 21-calowych felgach.

Dlaczego 4x4 a nie Niva? Rosyjski koncern klasyczną Nivę sprzedaje właśnie pod nazwą "4x4". Prawa do Nivy ma z kolei General Motors, które sprzedaje prostą terenówkę jako Chevrolet Niva.

Łada 4x4 ConceptŁada 4x4 Concept fot Łada

W podobnym stylu utrzymano wygląd wnętrza, gdzie pojawiły się pomarańczowe akcenty, szare detale oraz wstawki z aluminium. Na pokładzie nie zabrakło systemu infotainment, dwustrefowej klimatyzacji, cyfrowej deski rozdzielczej, oświetlenia ambient, panoramicznego dachu ze szkła oraz wielofunkcyjnej kierownicy.

Łada 4x4 ConceptŁada 4x4 Concept fot. Łada

W porównaniu z Dacią Duster, która na rynku rosyjskim jest sprzedawana pod znaczkiem Renault, rosyjski projekt jest krótszy o zaledwie 10 cm. Dodatkowo samochód wyposażono w automatyczną skrzynię biegów z niskimi i wysokimi przełożeniami, które skutecznie poprawią właściwości jezdne w terenie.

Jedyną zagadką jest silnik. Producent nie zdradza, jaka jednostka napędza model 4x4 Vision.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.