Rosjanie mają odpowiedź na Rolls-Royce - oto Aurus Senat

Kilka miesięcy temu podczas rozpoczęcia kolejnej kadencji przez Władimira Putina zaprezentowano nową, rządową limuzynę dla rosyjskiej głowy państwa. Teraz przyszedł czas na premierę wersji cywilnej.

Samochód o nazwie Aurus Senat zaprojektował specjalnie powołany, rządowy zespół. Już na pierwszy rzut oka widać mocną inspirację brytyjskim Rolls-Roycem. Samochód mierzy 5,63 metra długości a rozstaw osi to 3,3 metra. Dla porównania model Phantom jest trochę dłuższy – ma 5,76 m długości i rozstaw osi wynoszący 3,55 m. Rosyjski model jest jeszcze dostępny w wersji o przedłużonym rozstawie osi – 4,3 metra.

W stylowej kabinie rosyjskiej limuzyny nie zabrakło materiałów wysokiej jakości, jak drewno, skóra i akcenty z metalu. Od strony technologicznej również niczego nie brakuje – znajdziemy tam cyfrową deskę rozdzielczą oraz wielki ekran systemu infotainment. Pasażerowie siedzący z tyłu mogą się wygodnie rozsiąść w rozkładanych fotelach z wysuwanymi stolikami. W podłokietniku umieszczono lodówkę i zestaw kieliszków.

Aurus SenatAurus Senat fot. Aurus

Aurus Senat ma być dostępny w dwóch wariantach napędowych. Pierwszy to silnik 4.4 V8 współpracujący z silnikiem elektrycznym. Zestaw o mocy 598 KM połączono z 9-biegową skrzynią automatyczną. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje poniżej 6 sekund.

Klienci poszukujący bardziej wytrawnej opcji mogą wybrać sinik V12 o pojemności 6,6-litra. Jednostka rozwija 859 KM maksymalnej mocy. Oprócz tego producent oferuje opcjonalny napęd na 4 koła.

Aurus SenatAurus Senat fot. Aurus

Senat trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Rosyjskie ministerstwo gospodarki i handlu poinformowało, że auto będzie o jedną piątą tańsze niż brytyjska konkurencja od Bentleya i Rolls-Royce`a.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.