Kolejny odcinek drogi ekspresowej S3 oddany do użytku

Kierowcy mogą już korzystać z nowego, 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Lubin Południe. Dzięki temu będą mogli ominąć centrum miasta.

Pod koniec czerwca uruchomiono 24-kilometrowy fragment drogi S3 od węzła Lubin Południe do węzła Legnica Południe. To właśnie na tym odcinku droga ekspresowa łączy się z autostradą A4. Teraz kierowcy mają kolejny powód do radości - do użytku oddano kolejny fragment S3 o długości 10 km.

W następnym etapie realizacji przewidziano odcinek od węzła Lubin Północ do węzła Kaźmierzów. Wartość projektu to 1 875 197 811,83 zł, z czego 988 066 499,79 zł pochodzi ze środków unijnych. W międzyczasie trwa budowa dwóch odcinków drogi ekspresowej S3: Nowa Sól – Gaworzyce i Gaworzyce – Kaźmierzów, o łącznej długości ponad 33 km.

Zaplanowana długość trasy S3 to prawie 510 km. Droga prowadzi od portów miejskich Szczecin-Świnoujście, wzdłuż zachodniej granicy kraju przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin, Legnicę i Kamienną Górę, aż po czeską granicę. Trasa S3 ma być paneuropejskim łącznikiem pomiędzy Szwecją i Grecją. Jeszcze w tym roku zostaną udostępnione fragmenty trasy S3 prowadzące od autostrady A4 w kierunku granicy z Czechami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.