Renault Arkana Concept - SUV coupe w niewygórowanej cenie

Filip Trusz
SUV-y coupe to motoryzacyjna nisza, która cały czas rośnie w siłę. Reprezentanci tego gatunku najczęściej pochodzą z klasy premium, Renault postanowiło to zmienić i szykuje znacznie tańszą propozycję.

Renault Arkana na razie powinniśmy traktować w ramach ciekawostki. Po pierwsze, Francuzi zaprezentowali w Moskwie nie gotowe auto, a koncept. Po drugie, przedstawiciele marki nie wspominają jeszcze o europejskich rynkach. Arkana to samochód zaprojektowany z myślą o Rosji, gdzie Renault jest jednym z głównych graczy. Nie dość, że wraz z Nissanem posiada Ładę, to może cieszyć się ze znakomitej sprzedaży swoich własnych aut (w tym modeli Dacii ze znaczkiem Renault).

Renault Arkana ConceptRenault Arkana Concept fot. Renault

Renault Arkana prawdopodobnie bazuje na innym francuskim SUV-ie, który sprzedawany jest głównie w Rosji. To Kaptur, czyli model dość blisko spokrewniony z Dacią Duster, pozycjonowany powyżej znanego nam miejskiego Captura (jest dłuższy o 211 mm).

Opracowana przez Renault Russia Arkana będzie więc zaliczana do szeroko pojętego segmentu kompaktów. Nowy SUV coupe znajduje się jeszcze na etapie konceptu, ale produkcyjna wersja ma być gotowa już w 2019 r. Oprócz ciekawej stylistyki dużym atutem będzie niska cena modelu.

Renault Arkana ConceptRenault Arkana Concept fot. Renault

Podczas prezentacji na moskiewskich targach potwierdzono, że Arkana będzie modelem globalnym. Oprócz Rosji trafi także do Azji i być może do Ameryki Południowej, gdzie Renault również jest znaczącym producentem. O naszej części świata Francuzi nie wspominają.

Chcielibyście zobaczyć Renault Arkana w polskich salonach? Dajcie nam znać w komentarzach i sondażu poniżej.

Czy Renault Arkana poradziłoby sobie na polskim rynku?
Więcej o: