Volkswagen rozważa kolejnego pickupa w gamie. Wiemy, jak wygląda

Wszystko wskazuje na to, że niemiecki koncern zamierza wprowadzić do gamy kolejnego pickupa. Podczas Monterey Car Week producent z Wolfsburga zaprezentował dwa koncepty - Atlas Cross Sport i Atlas Tanoak.

Przedstawiciele niemieckiego koncernu cały czas dają do zrozumienia, że Volkswagen Atlas Tanoak jest poważnie rozważany jako model produkcyjny. Samochód powstał z myślą o rynku amerykańskim, gdzie zapotrzebowanie na tego typu auta jest ciągle wysokie.

Jeszcze kilka miesięcy temu przedstawiciele amerykańskiego oddziału Volkswagena zaprzeczali plotkom o nowych modelach. Jednak wszystko wskazuje na to, że władze koncernu szukały wtedy odpowiedzi na pytanie, czy na rynku jest jeszcze miejsce dla kolejnego pickupa.

Nowy model powstanie na płycie podłogowej MQB, a pod maskę trafi silnik V6 o pojemności 3,6 litra. Jednostka rozwija 280 KM maksymalnej mocy i współpracuje z 8-biegową, automatyczną przekładnią. Napęd w tym modelu trafia na wszystkie koła, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie poniżej 8,5 sekundy.

O drugim koncepcie nie wiadomo jeszcze zbyt dużo. Producent planuje, że samochód pojawi się na rynku w 2019 roku. Model będzie powstawać w Chattanooga w stanie Tennesseee, tuż obok standardowej wersji Atlasa.