Audi Visualization Engine - Audi uruchamia trójwymiarowy konfigurator

Producent z Ingolstadt jako pierwszy na świecie uruchamia możliwość trójwymiarowej konfiguracji samochodów na stronie internetowej. Zamiast statycznych obrazów klient może teraz w czasie rzeczywistym spojrzeć na animowany pojazd z perspektywy 360 stopni.

Nowe narzędzie Audi Visualization Engine pozwala klientom na trójwymiarowe, interaktywne skonfigurowanie i spersonalizowanie wybranego samochodu. Klient może z pomocą tego programu np. włączać światła, a nawet otwierać i zamykać drzwi. Do wyboru dostępnych jest kilka milionów elementów konfiguracji modeli i ich wyposażenia.

Skonfigurowane auto można przenieść w dowolne otoczenie przy pomocy jednego kliknięcia, np. w tunelu, czy w zielonym krajobrazie Islandii. Klient może przyjrzeć się z bliska nawet najmniejszym detalom, takim jak wykończenie paneli ozdobnych, światłom do jazdy w dzień i światłom postojowym, czy otwieraniu i zamykaniu się dachu w przypadku wersji kabriolet.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Trójwymiarowy model można oglądać na stronie internetowej Audi wyszukanej na jakimkolwiek urządzeniu połączonym z internetem. Nie ma konieczności pobierania dodatkowych aplikacji, czy podłączania dodatkowego sprzętu. Trójwymiarowa aplikacja korzysta z technik renderingu stosowanych w grach komputerowych.

Audi Visualization Engine zostanie uruchomiony na wybranych rynkach: m.in. w Polsce, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii, Francji i w Hiszpanii, a poza Europą m.in. w USA i w Japonii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.