Kierowcy TIR-ów odpowiadają na hejt poruszającą kampanią wideo

Na polskich drogach trwa akcja "TIR", a tymczasem jedna z firm spedycyjnych przygotowała poruszającą kampanię wideo o ciężkiej pracy zawodowego kierowcy. Zobaczymy tam człowieka, który ma trudności w życiu rodzinnym, a jego praca wymaga wielu wyrzeczeń.

Firma Adar odpowiada na hejt w kierunku kierowców "tirów". W sieci pojawił się film, który ukazuje trudy codziennego życia kierowcy samochodu ciężarowego. Jest to praca, która wymaga grubej skóry i odporności psychicznej. Firma transportowa przypomina, że to właśnie dzięki kierowcom mamy towar na półkach w sklepach, a w nocy, gdy śpimy, kierowcy walczą ze snem  i trudnymi warunkami drogowymi na drogach Europy, Azji i Afryki.

Z pracą kierowców wiąże się też wiele stereotypów, które wynikają głównie z niewiedzy na temat specyfiki branży transportowej. Mało kto pamięta, że transport nie poczeka, a samochód nie poprowadzi się sam.

 

Od początku sierpnia na polskich drogach ruszyła akcja "TIR" prowadzona przez Komendę Główną Policji. W całym kraju na drogach ekspresowych i autostradach trwają wzmożone kontrole drogowe, a funkcjonariusze policji wlepiają mandaty za wyprzedzanie pomimo zakazu. W wielu przypadkach ciężarówki utrudniały lub tamowały przejazd na drogach szybkiego ruchu, np. poprzez bardzo długie wyprzedzanie.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.