Mercedes Elvisa Presleya na sprzedaż. To prawdziwy rarytas

Król rock&rolla był prawdziwym fanem motoryzacji. W jego garażu można było znaleźć potężne Cadillaki, Lincolny, a także Rolls-Royce`a, BMW 507 i De Tomasto Pantera. W jego kolekcji nie zabrakło też kultowych Mercedesów, a jeden z nich właśnie trafia na aukcję.

Prezentowany na zdjęciach egzemplarz Mercedesa 280 SEL należał do legendarnego gwiazdora. Powstało tylko 8250 egzemplarzy tej wersji. Pod maską pracuje 6-cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 2,8 litra. Jednostka rozwija 180 KM maksymalnej mocy i oferuje 262 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Protoplasta dzisiejszej Klasy S nie był największym Mercedesem w gamie. Ten tytuł należał do wersji 600, popularnie zwanej „Grosser Mercedes”. Auto było popularne wśród ówczesnych gwiazd – nawet Elvis miał swój egzemplarz.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Z kolei model 280 SEL był w jego rękach w latach 1971 – 1977. Przez 41 lat od jego śmierci samochód był w rękach muzeum jako część kolekcji Johna Staluppi Jr. W przyszłym miesiącu trafi na aukcję Barret-Jackson w Las Vegas. To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów legendarnego muzyka, ale także dla kolekcjonerów zabytkowych Mercedesów.

Źródło: carscoops

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.