Nowy Peugeot 2008 - crossover ma być większy i lżejszy

Już w przyszłym roku Peugeot zaprezentuje zupełnie nową generację modelu 2008. Auto okrzyknięte mianem "baby SUV" pojawi się na rynku w zmienionej formie.

Pierwszą, najważniejszą modyfikacją będzie płyta podłogowa. Samochód zbudowano na platformie CMP, zaprojektowanej przez koncern PSA z myślą o małych samochodach. Pierwszym samochodem, który skorzysta z tej konstrukcji będzie. Peugeot 208 – premierę tego modelu zaplanowano na marzec przyszłego roku podczas salonu w Genewie.

Dopiero pół roku później pojawi się 2008. Nowa odsłona ma być zauważalnie dłuższa od dotychczasowego modelu. Przy okazji auto będzie aż o 40 kg lżejsze. Pod maskę trafi pełna paleta silników, w tym 1.2 PureTech, oferujący od 85 do 130 KM. Nie zabraknie też silnika Diesla. W tym przypadku będzie to jednostka 1.5 BlueHDi. W podstawowej wersji silnik będzie połączony z 6-biegową skrzynią ręczną. Natomiast za dopłatą można zamówić 8-biegowy automat.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Niedługo po premierze producent wprowadzi do gamy jednostki wyposażone w tzw. miękki układ hybrydowy, który wykorzystuje 48-woltową instalację. Na koniec dołączą w pełni elektryczne wersje o zasięgu do 450 km.

Peugeot 2008 będzie przypominać większe modele w gamie francuskiego producenta, takie jak 3008 i 5008. We wnętrzu nie zabraknie rozwiązania i-Cockpit, a materiały w porównaniu z aktualnie sprzedawaną generacją będą dużo lepsze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.