Akcja "TIR" i "Protest69"- policja wlepia mandaty kierowcom TIR-ów, a ci zorganizują dzisiaj protest

Policjanci w ramach Akcji "TIR" karzą kierowców TIR-ów mandatami. Ci postanowili odpowiedzieć i zorganizowali akcję "Protest69" - już dzisiaj będą jeździć wolniej i blokować ruch w całej Polsce.

Kilka dni temu przedstawiciel Komendy Głównej Policji poinformował PAP o tym, że od 3 do 8 sierpnia w całym kraju przeprowadzono kontrolę prawie 3,9 tys. samochodów ciężarowych. W ramach tej akcji ujawniono ponad 600 wykroczeń.

Akcja TIR

Według KGP w 328 przypadkach kierowcy ciężarówek wyprzedzali pomimo zakazu.  W pozostałych przypadkach utrudniali lub tamowali przejazd na drogach szybkiego ruchu, np. poprzez bardzo długie wyprzedzanie.

W akcji "TIR": uczestniczyło ponad 3 tys. policjantów w patrolach stacjonarnych oraz tzw. dynamicznych - na drogach ekspresowych i autostradach. Funkcjonariusze wykorzystywali również śmigłowce i drony do patrolowania dróg.

Przedstawiciele policji poinformowali, że akcja potrwa do odwołania, a kontrole będą się odbywać codziennie, w godzinach od 6 do 22.

"Protest69" - kierowcy odpowiadają protestem

Kierowcy TIR-ów postanowili odpowiedzieć protestem, który nazwano "Protest 69". Akcja rozpoczyna się dzisiaj (piątek 17 sierpnia). Kierowcy zamierzają jechać wolniej i blokować prawe pasy. Na portalu 40ton.net możemy przeczytać na czym dokładnie protest ma polegać:

Pierwszą zasadą będzie utrzymywanie prędkości o 10 km/h niższej niż maksymalna. W terenie zabudowanym będzie to 40 km/h, poza nim 60 km/h, a na autostradach tytułowe 69 km/h. Zasada druga to natomiast wystrzeganie się wyprzedzania na drogach dwujezdniowych.

Kierowcy TIR-ów chcą protestem zwrócić uwagę na niesprawiedliwe traktowanie i "nagonkę", jaką ostatnio zauważają w mediach i służbach państwowych. Sprzeciwiają się m.in. coraz częstszym zakazom wyprzedzania.

Źródła: Dziennik Zachodni, 40ton.net, moto.onet.pl

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Czy popierasz protest kierowców TIR-ów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.