Alfa Romeo MiTo - to koniec stylowego malucha. W 2019 r. zostanie wycofany z oferty

Filip Trusz
O prawdopodobnym końcu Alfy Romeo MiTo informowaliśmy już jakiś czas temu, ale teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Mała Alfa Romeo zniknie z oferty włoskiej marki już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Tym razem nie mamy do czynienia z domysłami czy pogłoskami, a konkretną wypowiedzią przedstawiciela włoskiej marki. I to nie byle kogo, bo samej szefowej europejskiego oddziału Alfy Romeo. W rozmowie z "Autocar" Roberta Zerbi potwierdziła niedawne informacje - Alfa Romeo MiTo znika z oferty producenta. Ze stylowym maluchem pożegnamy się już na początku 2019 r.

Jednym z powodów takiej decyzji jest wiek modelu. MiTo jest z nami od 2008 r. i, mimo liftingów, zdążyło się zestarzeć. FCA rezygnując z malucha, wzięło na pewno pod uwagę także rynkowe trendy - z 3-drzwiowych hatchbacków rezygnują wszyscy producenci.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Na razie Alfa Romeo MiTo nie doczeka się bezpośredniego następcy. Włosi w najbliższym czasie chcą się skupić przede wszystkim na Giulii Coupe (GTV), parze modeli o klasę większych od duetu Giulia-Stelvio oraz niedawno zapowiedzianym supersamochodzie, który nawiąże do modelu 8C.

Jeżeli potwierdzą się plotki, to dla miłośników mniejszych samochodów Alfa Romeo szykuje crossovera.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.