BMW mocno inwestuje w przyszłość

Niemiecki koncern w pierwszej połowie 2018 roku mocno zainwestował w mobilność. Kluczową rolę w tym planie odgrywa wdrażana strategia Number One > Next.

Grupa BMW skupia się na potrzebach i wymaganiach klientów prowadząc równoległe prace w czterech głównych zagadnieniach z obszaru ACES (Autonomous, Connected, Electrified oraz Services/Shared). Przy okazji niemiecki koncern mocno inwestuje w Chinach, które są największym, pojedynczym rynkiem na świecie.

Wydatki na badania i rozwój przez pierwsze półrocze 2018 roku były o ponad 300 mln euro wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – osiągając łącznie 2,61 mld euro. Oprócz podnoszenia skali produkcji, grupa BMW zwiększa aktywność w temacie elektromobilności i autonomicznej jazdy. W tej kwestii przełomowym momentem będzie model iNEXT, zaprezentowany publicznie w wersji studyjnej – produkcję zaplanowano na 2021 rok.

W międzyczasie bawarski koncern zawarł porozumienie z chińskim koncernem Brilliance Automotive Group. W ramach tej umowy od 2020 roku będzie produkowany całkowicie elektryczny model BMW iX3 eksportowany na rynki poza Chinami. Oprócz tego niemiecka firma podpisała umowę z chińskim Great. Wall Motor. W ramach spółki joint venture „Spotlight Automotive Limited” będzie produkować auta elektryczne.

Sieć produkcyjna w Europie zostanie uzupełniona o nową fabrykę na Węgrzech. Obiekt zajmie się produkcją modeli z napędem elektrycznym i silnikami elektrycznymi. W międzyczasie firma inwestuje w technologie mobilnościowe – w tym celu powołano o życia joint venture o nazwie Critical TechWorks. Udziały niemieckiego koncernu zapewnią dostęp do know-how i europejskiej firmy programistycznej z placówkami w Porto i Lizbonie.

Od momentu debiutu modelu i3 (prawie pięć lat temu), BMW kontynuuje intensywny rozwój pojazdów z napędem elektrycznym. Włączając BMW i8 Roadster, oferta koncernu z Monachium składa się obecnie z 10 zelektryfikowanych modeli. Od początku 2018 r. liczba dostarczonych do klientów pojazdów elektrycznych BMW i MINI wzrosła do 60 660 szt. To wzrost aż o 42,5 proc. w stosunku do ubiegłego roku.

Prezentacja modelu Skody w wersji L&K

Więcej o:
Komentarze (6)
BMW mocno inwestuje w przyszłość
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Lenik

  Oceniono 1 raz 1

  Jakiś czas temu kupiłem sobie swoje wymarzone BMW, póki co jeszcze w dieslu :) ale wiem, że posłuży mi parę ładnych lat - kupione w Katowickim Bawaria Motors BMW, więc samochód naprawdę sprawdzony, z udokumentowaną historią. W takim miejscu nie ma stresu z kupowaniem używanego samochodu.

 • Gość: wlad

  Oceniono 1 raz -1

  Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !

 • Gość: Wrocl

  Oceniono 1 raz -1

  to trump podwyzszyl nam ceny paliwa

 • Gość: jassm

  Oceniono 1 raz -1

  polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore

 • Gość: manager

  Oceniono 1 raz -1

  ropa drożeje, paliwo na stacjach też. trzeba przeczekać. to wszystko zalezy od sytuacji geopolitycznej i żydow

 • Gość: Justyna

  Oceniono 1 raz -1

  te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX