Fiat Punto po 13 latach kończy karierę. Jaki model go zastąpi?

Miejski model zadebiutował ćwierć wieku temu, a aktualna generacja jest w sprzedaży od 2005 roku. Włoski producent w końcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Punto, a przy okazji zdradził, co z jego następcą.

Pierwsza odsłona Fiata Punto pojawiła się na rynku w 1993 roku jako następca Uno. Auto oferowano w 3- i 5-drzwiowej wersji jako hatchback i kabriolet. Drugie wcielenie zadebiutowało w 1999 roku i nie było już dostępne w wersji ze składanym dachem.

Zamiast tego producent zaoferował sportową wersję HGT z silnikiem o mocy 131 KM. Trzecie wcielenie pojawiło się na rynku w 2005 roku – najpierw jako Grande Punto, a po face-liftingu jako Punto Evo.

Fiat Punto CabrioFiat Punto Cabrio Fiat Punto Cabrio

To właśnie ten model przechodzi do historii. W ostatnich latach konkurencyjność Punto na rynku była coraz mniejsza. Konstrukcja miejskiego modelu była już przestarzała, co potwierdziły ostatnie testy Euro NCAP zakończone bardzo słabym wynikiem.

Po zakończeniu produkcji w fabryce Melfi włoski koncern prawdopodobnie zaprezentuje nowego SUV-a Maserati, który zajmie miejsce na taśmie montażowej.

"Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem."

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.