Fiat Punto po 13 latach kończy karierę. Jaki model go zastąpi?

Miejski model zadebiutował ćwierć wieku temu, a aktualna generacja jest w sprzedaży od 2005 roku. Włoski producent w końcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Punto, a przy okazji zdradził, co z jego następcą.

Pierwsza odsłona Fiata Punto pojawiła się na rynku w 1993 roku jako następca Uno. Auto oferowano w 3- i 5-drzwiowej wersji jako hatchback i kabriolet. Drugie wcielenie zadebiutowało w 1999 roku i nie było już dostępne w wersji ze składanym dachem.

Zamiast tego producent zaoferował sportową wersję HGT z silnikiem o mocy 131 KM. Trzecie wcielenie pojawiło się na rynku w 2005 roku – najpierw jako Grande Punto, a po face-liftingu jako Punto Evo.

Fiat Punto CabrioFiat Punto Cabrio Fiat Punto Cabrio

To właśnie ten model przechodzi do historii. W ostatnich latach konkurencyjność Punto na rynku była coraz mniejsza. Konstrukcja miejskiego modelu była już przestarzała, co potwierdziły ostatnie testy Euro NCAP zakończone bardzo słabym wynikiem.

Po zakończeniu produkcji w fabryce Melfi włoski koncern prawdopodobnie zaprezentuje nowego SUV-a Maserati, który zajmie miejsce na taśmie montażowej.

"Samochód tankuje się wodorem w ciągu 2,5 minuty. Może przejechać 600 km, a Polska ma tego gazu pod dostatkiem."

Więcej o:
Komentarze (27)
Fiat Punto po 13 latach kończy karierę. Jaki model go zastąpi?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 20 razy 20

  Przeczytałem na początku "Włoski producent w końcu zadecydował o zakończeniu produkcji modelu Punto, a przy okazji zdradził, co z jego następcą", więc patrzę dalej co to po nim będzie, aż w ostatnim zdaniu widzę "Po zakończeniu produkcji w fabryce Melfi włoski koncern prawdopodobnie zaprezentuje nowego SUV-a Maserati".
  Brawo, moto.pl, jesteście na szczycie, Radio Erewań to przy was radiowęzeł szkolny.

 • Gość: Dudek

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo!!!! Tytuł wiecie z czego. Dziennikarstwo z Białorusi😀

 • Gość: Kret

  Oceniono 4 razy 2

  Szkoda punciaka. Taki duży koncern jak Fiat ma raczej kasę, by wprowadzić nastepna generację Punto. Raczej opłacałoby się im

 • Gość: Edi

  Oceniono 1 raz 1

  Zakończyli też produkcję Alfa Romeo MiTo i Lancii Ypsilon.

 • Gość: Ada

  Oceniono 7 razy 1

  Przestarzała konstrukcja bo zdobył słabą ocenę w testach do dziennikarza który jest znawca poczytaj sobie dlaczego nie zdobył dobrego wyniku bo nie miał asystenta pasa ruchu bo nie posiadał rozpoznawania znaków poczytaj a potem wypisuj bzdury konstrukcja punto w testach zdetzenowych wypadają bardzo dobrze kabina pasarzerska nie została naruszona dowodzi to test z 2010r a konstrukcyjnie ten samochód się nie zmienil

 • Gość: Gość Darek

  Oceniono 3 razy 1

  Pewnie go zastąpi jakiś beznadziejny suv. Taka ignorancja producentów.

 • kar.as

  0

  "Przestarzały" = niezawodny i prosty. Na cholerę mi samochody naszpikowane elektroniką, którą szlag trafia po 3 latach? Taki Punciak pojeździ z 15-20 lat.

 • Gość: Agnieszka

  0

  to przez to, ze trump renegocjowal umowe ograniczającej program nuklearny republiki islamskiej podwyzszyly sie ceny paliw. nie tam przez jakies oplaty emisyjne.

 • Gość: Taksa

  0

  zydzi znowy zrobili nam podwyzke cen benzyny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX