Nowy Fiat 500X - odświeżony Fiat 500X jeszcze tej jesieni

Fiat 500X zadebiutował cztery lata temu, a więc najwyższa na kurację odmładzającą. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia.

Pierwsze zdjęcia ujawnił jeden z włoskich portali motoryzacyjnych. Na zdjęciach widać, że modyfikacji poddano wygląd całego przedniego pasa. Zmieniono wygląd lamp oraz świateł przeciwmgielnych oraz okrągłych lamp LED do jazdy dziennej.

Jakiś czas temu na ulice wyjechał zamaskowany egzemplarz, który miał mocno zmienione zderzaki oraz zasłonięte tylne lampy. Niewykluczone, że wyglądem będą przypominać te z Jeepa Renegade.

Najwięcej zmian pojawi się pod maską. Fiat 500X ma być dostępny z litrowym silnikiem turbo. Trzycylindrowa jednostka rozwija 120 KM maksymalnej mocy i 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W ofercie pojawi się też turbo-benzynowy silnik 1.3 o mocy 150 i 180 KM.

Zmiany w kabinie są owiane tajemnicą, ale możemy się spodziewać, że auto otrzyma nową kierownicę i udoskonalony system infotainment. Ponadto poprawi się jakość materiałów w kabinie, a klienci będą mogli wybierać nowe tapicerki.

Fiat 500X przeznacozny na rocznik modelowy 2019 zadebiutuje jesienią tego roku.

Więcej o: