Nowa Skoda Octavia - "hatchback wyglądający jak sedan"

W ostatnim czasie Skoda skupiała się na rozwijaniu oferty SUV-ów, a tymczasem popularna Octavia zdążyła się zestarzeć. Premierę nowego modelu zaplanowano na przyszły rok, ale już teraz pojawiły się pierwsze przecieki na ten temat.

W zeszłym roku Skoda sprzedała 418 800 egzemplarzy modelu Octavia – to najbardziej popularny model w ofercie czeskiego producenta. W porównaniu z drugim najpopularniejszym modelem – Rapid (sprzedano 211 500 egzemplarzy) – osiągnęła prawie dwukrotnie lepszy wynik sprzedażowy.

Skoda Octavia trzeciej generacji przeszła niedawno face-lifting, a w ubiegłym roku samochód wyposażono w cyfrową deskę rozdzielczą. Czwarta generacja zadebiutuje w 2020 roku, a pierwsze wieści z Mlada Boleslav mówią o nowym wyglądzie nadwozia łączącym bryłę hatchbacka i sedana.

Auto powstanie na płycie MQB, a to oznacza, że pod maskę trafią wszystkie najnowsze technologie opracowane przez grupę Volkswagena. Możemy się spodziewać jednostek napędowych z technologią „miękkiej” hybrydy, a także rozwiązań typu hybryda plug-in. Oprócz jednostki 1.5 TSI pod maską będzie dostępny zupełnie nowy silnik 1.5 TDI.

Oprócz tego Skoda pracuje nad zmianami w modelu Superb, a także nad rywalem Golfa – modelem Rapid. Zupełnie nowy crossover z segmentu B zadebiutuje dopiero na przyszłorocznej imprezie w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.