Lynk & Co 03 - chiński startup zaskakuje. Oto kolejny model

Chińska firma Lynk & Co prezentuje swój trzeci model - po dwóch SUV-ach przyszedł czas na nowoczesnego sedana. Znamy pierwsze szczegóły na jego temat.

Lynk & Co nie stosuje wyszukanego nazewnictwa – poprzednie samochody nazywały się po prostu 01 i 02, dlatego nowy sedan kontynuuje tą wyliczankę. Model 03 zadebiutował kilka miesięcy temu w Szanghaju. Jednak wersja produkcyjna odbiega niewiele od konceptu – kształty i rozmiary pozostały identyczne.

Samochód zaprojektowano na platformie CMA, wykorzystanej do budowy Volvo XC40.

Lynk & Co 03Lynk & Co 03 fot. Lynk & Co

Wygląd samochodu jest mimo wszystko dość awangardowy. Podwójny zestaw świateł w przednim pasie wyróżnia ten model od konkurencji. Auto ma sportową linię nadwozia podkreśloną dwiema końcówkami wydechu, 5-ramiennymi felgami i nakładkami na progi. Na pokładzie samochodu znajdziemy nowoczesny system infotainment oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe.

Pod maskę trafiła podstawowa jednostka – turbodoładowane, 3-cylindrowe 1.5 oferujące 150 KM maksymalnej mocy. Opcjonalnie pojawi się jeszcze silnik 2.0 turbo o mocy 187 KM. Wersje hybrydowe i elektryczne dołączą w późniejszym czasie.

Produkcyjna wersja Lynk & Co 03 pojawi się wśród publiczności Chengdu Motor Show w przyszłym miesiącu.