Tesla Motors - kolejne "easter eggi" w Tesli. Kultowe gry z Atari na ekranie auta

Elon Musk pokazał już nie raz, że w poważnym biznesie jest też miejsce na przymrużenie oka. Najnowsze oprogramowanie dla samochodów Tesli w wersji 9.0 przewiduje kilka ciekawostek.

Kontrowersyjny biznesmen poinformował na swoim profilu na Twitterze, że samochody Tesli z oprogramowaniem 9.0 umożliwią odblokowanie tzw. easter eggów w postaci kultowych gier z Atari.

Kultowe tytuły, w które będzie można zagrać na wyświetlaczu systemu multimedialnego w Tesli to Pole Position, Temperst oraz Missle Command. Pierwsza z gier umożliwi sterowanie przy pomocy kierownicy samochodu, ale uruchomienie jej będzie możliwe tylko na postoju.

Elon Musk zapowiada, że to dopiero początek grania przy pomocy samochodu. Przy okazji zachęca producentów oprogramowania do tworzenia takich produkcji. Szef Tesli ujawnił przy okazji, że szuka specjalistów od gier, którzy będą tworzyć grywalne tytuły na ekrany dotykowe w samochodach i na telefonach. To z kolei zwiastuje, że będziemy mogli doczekać się smartfona do Tesli.

Wiadomość o grach w samochodach w Tesli zrobiła sporo zamieszania. Na tyle, że na bok odeszły informacje o wynikach finansowych marki w drugim kwartale tego roku. Firma może się pochwalić rekordowymi przychodami – o 43 proc. więcej niż w zeszłym roku, w sumie ok. 4 mld dolarów. Jednak wynik finansowy jest nadal cały czas pod kreską – strata w drugim kwartale wyniosła 717,5 mln dol. Jeszcze niedawno Musk zapewniał w liście do inwestorów, że produkcja 7 tys. samochodów tygodniowo lub 350 tys. aut rocznie pozwoli na osiągnięcie upragnionych zysków. I to jeszcze w tym roku.

Więcej o:
Komentarze (7)
Tesla Motors - kolejne ?easter eggi? w Tesli. Kultowe gry z Atari
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • japka_putina

  Oceniono 1 raz 1

  W gadżetach nie mają sobie równych. W jakości produkcji mierzą się z najgorszymi. W jakości sprzedaży i serwisu są pod dnem. Taki stan jest nie do utrzymania, gdy chce się odbierać klientów Daimlerowi, BMW, Audi, Toyocie i Hondzie.

 • Gość: oscar

  0

  widzieliscie czy sie rozni shell od naszych polskich stacji? podnosza ceny jak zydzi. polskie stacje bronia przed podwyzkami

 • Gość: bbb

  0

  ropa drożeje, paliwo na stacjach też. trzeba przeczekać. to wszystko zalezy od sytuacji geopolitycznej i żydow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX